Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині підбили підсумки проєкту “Етноосвіта”

Культурно-просвітницький проєкт “Етноосвіта”, який реалізовують на Рівненщині за підтримки Українського культурного фонду, наближається до завершення. Учасниками проєкту стали 60 педагогів з усіх куточків області, які на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів “керівників гуртків” за інноваційною програмою “Етноосвіта”.

Програму створили фахівці інституту спільно зі спеціалістами обласного центру народної творчості – ще одного комунального закладу обласної ради. Упродовж чотирьох днів з учасниками програми працювали лектори - відомі майстри Рівненщини: художники, фольклористи та ті діячі культури, які вже у своїй практиці впроваджують етноосвітні елементи. Керівники гуртків почули не лише про їхній досвід, а й на практиці повчитися ремеслам.

Як розповіла PR-менеджерка проєкту “Етноосвіта” Руслана Броновицька, програма підвищення кваліфікації містила три модулі: "Загальні засади української етнопедагогіки", "Методичні основи етнокультурної освіти" та "Особливості розвитку потенціалу підлітків за допомогою пластового, скаутського методу". Після того, як модулі пройшли апробацію в рамках проєкту, в подальшому їх використовуватимуть в освітньому процесі для підвищення кваліфікації педагогів позашкільної освіти.

Ректорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, депутат обласної ради Алла Черній вважає, що проєкт «Етноосвіта», а саме його методологічна складова, дають можливість вчителю обирати будь-які теми і курси підвищення кваліфікації, не прив’язуючись до свого регіону. Тож досвід Рівненщини в цьому проєкті варто поширювати в інших областях України. І навпаки – методики сусідів апробовувати на Рівненщині.

Другий етап реалізації проєкту «Етноосвіта» відбувся в червні на базі комунального закладу обласної ради «Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр», а саме у пластовій оселі «Волошки». Під менторством народних майстрів та носіїв традицій педагоги працювали з юними пластунами, тим самим вчилися застосовувати здобуті знання на практиці.

Це був новий досвід як для вчителів, лекторів проєкту, так і для дітей.

Одна із надважливих цілей проекту - зробити культурну спадщину Рівненщини видимою та модною. І це стає можливим завдяки спільним зусиллям культури, освіти та пласту. Саме його досвід  роботи з молоддю дає можливість донести інформацію у цікавому для дітей та підлітків форматі.

Керівниця проєкту Ірина Баковецька-Рачковська наголошує на тому, що головна мета «Етноосвіти» - не лише відкрити нові теми, запропонувати нові методики та підвищити педагогам позашкілля їхній кваліфікаційний рівень. Автори проєкту прагнули розробити новий освітній напрям роботи – це популяризація поліської культуру в освітніх осередках. Щоб уже з вересня учасники проєкту застосовували здобуті знання та вміння у своїх громадах. 

Третім етапом реалізації проєкту має стати видання альманаху та методичних рекомендацій для вчителів позашкільної освіти. 


Рівненська обласна рада

 

 

#Етноосвіта  #проект 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: