Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині незабаром з`явиться новий туристичний маршрут

На Рівненщині розпочався проєкт «Міста Погориння» та буде створено унікальний регіональний туристичний маршрут по давнім городищам.

У межах проєкту Гощанська ОТГ разом з партнерами ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця», Управлінням культури та туризму Рівненської ОДА, та у співпраці з чотирма громадами області (Зорянська ОТГ, Шпанівська ОТГ, Здовбицька ОТГ, Варковецька ОТГ) створять п’ять нових туристичних маршрутів пам’ятками археології «Міста Погориння».

Джерело 7 Днів.

Маршрут об’єднає сім давніх поселень. Початок кожного шляху розпочинається на Басівкутському городищі (м.Рівне), а завершується – на Гощанському, Новожуківському, Білівському, Хотинському, Кунинському та Варковицькому городищах. Для промоції цих маршрутів буде створено зручний двомовний сайт, паперові путівники, відео та проведена активна інформаційна кампанія.

Грант на проєкт «Міста Погориння», Гощанська селищна рада отримала цього року у межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму. Проєкт має на меті  збереження культурної спадщини та розвитку локального туризму на Рівненщині

– Рівненська область має унікальну історію та культурну спадщину, про яку мало знають не лише туристи, а й жителі області. До прикладу, існування на території Рівненщини давніх городищ (нині – залишки поселень Х-ХІІІ ст.). «Погоринські міста» – саме так неодноразово згадуються в літописах землі над річкою Горинь як окреме територіальне утворення часів Давньої Русі. Багато городищ на Рівненщині збереглися до нашого часу у вигляді величезних високих пагорбів різної величини, з яких відкриваються гарні краєвиди та більшість мають статус пам’ятки археології, – зазначає співорганізатор проєкту «Міста Погориння», засновник ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця» Юрій Ойцюсь.

Попередньо у межах проєкту «Міста Погориння» планується провести у громадах круглі столи, щоб об’єднати краєзнавців, істориків, музейників, старожилів, активних мешканців для наповнення маршрутів цікавими локаціям та пам’ятками, об’єднати місцеву владу та підприємців, особливо тих, хто вже працює у сфері туризму, навколо спільного розвитку туристичного потенціалу регіону.

У Рівному 7-8 серпня 2021 року пройде професійне навчання для представників громад від Асоціації індустрії гостинності України та буде розпочато створення туристичного кластера, щоб  надалі разом створювати нові культурно-туристичні продукти, промотувати маршрути, розвивати інфраструктуру, збільшувати кількість туристів та відкривати свої регіональні  цікаві локації для всієї України.

Офіційна сторінка проєкту: Міста Погориння

Для детальнішої інформації по проєкту.

Контактна особа: Власюк Вікторія, 096-5653511, комунікаційна менеджерка проєкту.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: