Зняття з розшуку в обмін на кросовер: на Рівненщині судитимуть експосадовця обласного ТЦК та СП

Прокурори Рівненської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди за зняття військовозобов'язаного з розшуку в державному реєстрі «Оберіг» та забезпечення його подальшого непризову під час загальної мобілізації.

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений організував механізм одержання неправомірної вигоди у вигляді транспортного засобу. Через підлеглого, який виступав посередником, він вимагав від військовозобов'язаного оплатити більшу частину вартості кросовера Toyota Highlander 2013 року випуску. Сума неправомірної вигоди становила 12 тисяч доларів США. Частину коштів експосадовець додав особисто.

Автомобіль оформили на підставну особу, однак фактично ним користувався саме обвинувачений.

Після передачі транспортного засобу військовозобов’язаного зняли з розшуку. Усі етапи протиправної діяльності задокументували правоохоронці. У січні 2026 року колишньому посадовцю повідомили про підозру та обрали запобіжний захід. Йому інкримінували ч. 3 ст. 368 КК України.

https://vpzhr.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications...

Досудове розслідування здійснювали слідчі Теруправління ДБР у Львові.

Санкція статті передбачає від 5 до 10 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

-- Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону