Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Жіноче щастя у рівненському тролейбусі

«Жінка. Вона – берегиня сімейного вогнища, ніжна й тендітна» – напевно, такі думки суспільства відходять на другий план. Й уже не дивно, коли до вас на таксі приїжджає жінка-водійка, коли асфальт біля вашого будинку вкладає жінка-асфальтоукладачКА, й коли, йдучи на роботу, ви сідаєте в тролейбус, там теж – водійКА.

Добре й те, що жінку (та й будь-яку людину взагалі) все менше оцінюють лише за тим, чи має вона власну родину до 30 років, чи вона продовжує, так би мовити, «вільне життя». Адже вона МАЄ БУТИ НОРМАЛЬНОЮ, як усі жінки в її віці... Навіть якщо її вік – всього трішки за 25.

Все частіше українці використовують у своєму щоденному спілкуванні поняття «ґендер», «рівність» та «гідність». І це стосується не лише захисту прав жінок, а й…чоловіків.

У Концепції комунікації у сфері ґендерної рівності вказано, що «невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи, є забезпечення ґендерної рівності в усіх сферах суспільного життя.

Хибною є також думка, що ґендерна рівність зводиться до утвердження прав жінок щодо реалізації себе на ринку праці чи у політиці.

У суспільстві на даний час часто бракує розуміння, що жінка або чоловік, які обрали для себе основний шлях у житті через кар’єру або виховання дітей, мають право на повагу та свободу від упереджень незалежно від змісту цього вибору».

Якщо говорити коротко і просто – кожна людина, незважаючи на стереотипні судження суспільства, має право вибирати, де їй бути щасливою: вдома з дітьми, або ж з котами, чи на роботі з купою документів, або ж з великою кількістю людей…працюючи водійкою в одному із рівненських тролейбусів.

Алла Петрівна Єлісєєва – водійка тролейбусів, маршрутом «№2» та «№7» у місті Рівне. Свою роботу любить, захоплюється своїми колегами і дякує Богу за все, що має.

Перед тим, як стати водійкою тролейбуса, Алла Петрівна працювала кондукторкою, тому дуже добре розуміється на «романтиці автомобільного життя».

«Водійське посвідчення я отримала у 2009 році, – розповідає жінка. – Дуже хотіла опанувати це водійське мистецтво. Потім почала працювати кондуктором. А через деякий час мені захотілося відчути себе в роді водія. Раз бажання з’явилося – чому б його не реалізувати?! І от наразі вже третій рік працюю водійкою такого великого транспорту. Ні про що не шкодую, бо роботу свою люблю, хоч працювати з людьми – зовсім нелегка справа».

Мабуть, не варто й говорити, що керувати тролейбусом – це не те саме, що керувати звичайною легковою машиною. Адже не завжди тролейбус може взяти будь-який радіус руху, не завжди може об’їхати ДТП тощо.

«У водіїв тролейбуса, так би мовити, є дві дороги, – зазначає Анна Петрівна. – Ми маємо стежити як за проїжджою частиною, так і за електромережею – тобто, за лінією, по якій ми рухаємося.

Пригадую, спочатку було трохи страшно, адже вперше я виїхала тролейбусом взимку, коли було дуже слизько на дорогах. А потім страх пропав і з’явилося бажання працювати краще, щоб з комфортом доставляти наших пасажирів до їхнього місця призначення».

З приємною усмішкою водійка говорить і про свій колектив, в якому, до речі, деякі працівники працюють вже понад 40 років!

«Якщо у мене виникає якесь запитання щодо роботи, або ж щодо технічного стану машини – я звертаюся до своїх колег-водіїв. Вони мені залюбки допомагають, підказують, а дечому й навчають. Ми – як одна родина.

Побутує судження, що чоловіки – кращі водії. Але у своїй роботі ніякої такої дискримінації я не відчуваю. Так, можливо, іноді жінки їздять трохи повільніше, ніж чоловіки, але це ж через те, що вони не хочуть «летіти» на дорозі й не хочуть ні з ким конфліктувати. Я не кажу, що жінка їздить із певним страхом: якщо в людини всередині панує страх – на дорозі їй взагалі нема чого робити. Треба сміливо їхати по своєму маршруту і знати, що все буде гаразд.

Та й чоловіки завжди йдуть мені назустріч, допомагають в тій чи іншій ситуації, пропускають на дорозі тощо. Я дійсно переконана, що більшість наших чоловіків – як водії-рівняни, так і наші колеги-чоловіки – просто розуміють, що жінці потрібно допомагати, бо це… жінка. І це правильна культура виховання», – додає Алла Єлісєєва.

Водії тролейбуса працюють до 10-ти годин на день (разом із двома обідніми перервами). Вони можуть працювати три дні й один день – вихідний; однак не більше п’яти днів підряд.

 

Є серед пасажирів пані Алли вже добре їй знайомі, які майже щодня їздять із нею впродовж трьох років. Але є й інші…

«Здебільшого, кожен водій закріплений за якимось певним маршрутом. Я їжджу на маршруті «№2» і «№7», тобто, я знаю постійних пасажирів і вони мене знають, – додає рівнянка. – У своїй роботі я стараюся згладити будь-які непорозуміння, які виникають між людьми в тролейбусі під час руху. До прикладу, на вулиці, у зв’язку із перевантаженням транспорту в місті, нерідко виникають затори, від чого порушується графік руху. Відповідно, довго стоїмо в заторах і люди на зупинках теж довго на нас чекають. А далі – скаржаться, що нас так довго не було. Я намагаюся пояснити ситуацію пасажирові, стараюся не йти на конфлікт.

А ще часто буває, що в тролейбус заходять люди у стані алкогольного сп’яніння. Із ними робота йде набагато важче: є такі, які заходять мовчки,  їдуть до вказаної зупинки й виходять, а є й такі які починають буянити. Ми – я й касир – пробуємо їх утихомирити, а в разі невиконання наших прохань – просимо таких людей залишити тролейбус. Адже ми перевозимо й маленьких дітей, і людей старшого віку. І мені дійсно хочеться, щоб їм було комфортно з нами їхати».

На думку Алли Єлісєєвої, жіноче щастя, як і чоловіче, – у простих речах:

«Жіноче щастя – мати міцне здоров’я, гарну родину, хорошого чоловіка поруч і повагу від людей. Я можу сказати про себе: дякувати Богу, я щаслива людина, бо люблю свою роботу, люблю людей, які мене оточують й люблю свою донечку. У мене є все для щастя, тому немає причин бути нещасливою».

 

 

Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: