Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Віталій Коваль презентував ресурсний потенціал Рівненщини на міжнародній меблевій В2В виставці-конференції

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль взяв участь у першій та єдиній в Україні міжнародній меблевій В2В виставці-конференції «Furniture of Ukraine Business Expo».

Так, під час панельної дискусії на тему: «Меблеві кластери в Україні: від заснування до отримання прибутку» очільник області представив ресурсний потенціал Рівненщини.

Серед учасників форуму - українські виробники меблів, архітектори, дизайнери, постачальники товарів та послуг, а також ритейлери.

«Думай глобально, дій локально. Вираз, який точно показує, що кожна велика історія починається саме із регіональної площини. Яка задача Рівненщини у цій сфері? Забезпечити повний цикл меблевої галузі - від постачання деревообробних матеріалів до виготовлення та експорту готової продукції. Ми прагнемо зробити Україну меблевою країною Європи. І повірте, це не захмарна ціль. А цілком реальна та досяжна задача», - розповідає Віталій Коваль.

За його словами, робота зі створення на Рівненщині меблевого кластеру розпочалась у 2019 році і є спільною ініціативою облдержадміністрації та Української асоціації меблевиків.

Меблевий кластер охоплює такі сфери діяльності: деревообробна, меблева, швейна, а також сфери дизайну й логістики – що даватиме можливість виготовляти та просувати в регіоні та за його межами продукцію з високою доданою вартістю. А не просто бути сировинним придатком.

«Наразі меблеві підприємства області – вже є лідерами в Україні. А промисловий комплекс Рівненщини забезпечує аж 67% загальнодержавного обсягу випуску фанери», - зазначив очільник області. Так, питома вага деревообробної та меблевої промисловості у структурі експорту з області становить 42%. Йдеться про Німеччину, Францію, Бельгію, Австрію, Польщу, Угорщину, Італію.

Варто зазначити, аби в галузі деревообробної та меблевої промисловості працювали кваліфіковані кадри, на Рівненщині запустили в роботу 3 сучасних галузевих центри.

Тепер юні фахівці відточують свою майстерність на сучасному та інноваційному обладнанні:

- у ВПУ № 1 у Рівному за професією «Верстатник деревообробних верстатів»;

- у Соснівському ліцеюї за професію «Верстатник деревообробних верстатів»;

- у ВПУ №2 у Сарнах за професію «Сучасні деревооборбні технології».

#меблева  #виставка  #Коваль 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: