Відзначення 9 травня у Рівному розпочалося з вшанування Загиблих за Україну

Очільник міста Володимир Хомко та голова обласної державної адміністрації Олексій Муляренко, керівники установ та організацій спільно поклали до памятника кошики квітів, оформлених у національних кольорах України і звернулися до громади та присутніх ветеранів другої світової, з запрошенням взяти участь у мітингу з вшанування перемоги над нацизмом на військовому меморіалі на кладовищі "Дубенське".

Під час мітингу – реквієму на військовому кладовищі, міський голова Рівного Володимир Хомко звернувся до громади Рівного з такими словами: «Дорогі ветерани! Шановні рівняни та гості міста! Традиційно, щороку 9 травня ми зустрічаємося на цьому меморіалі щоб вшанувати память тих, хто здобував перемогу у Другій світовій війні, тих хто віддав здоров’я та життя на фронті, чи в партизанських загонах, хто допомагав у тилу своєю титанічною працею, зазнав тортур у концентраційних таборах і полоні.

Можна по різному оцінювати аспекти цієї війни, але не можна не визнати одного факту, якби не було цієї перемоги над німецьким нацизмом – не було б більше нічого, не було б ні України, а можливо і  Українців.

Шановна громадо! Сьогодні наш святий обов’язок передати наступним поколінням - память про ті страшні дні війни і дні героїзму нашого народу, адже війна не оминула жодну українську родину.  Пам’ятаємо про це назавжди.

На жаль, час невблаганний. Після Другої світової війни у Рівному проживало декілька тисяч  ветеранів та визволителів нашого міста. Ще у 2000 році на парад вийшли понад півтори тисячі ветеранів, які пройшли військовими шляхами та 50 визволителів нашого міста. На жаль, з останнім із них,  92-річним Андрієм Моїсеєнком ми попрощалися два роки тому.

Насьогодні  у Рівному проживає 125 ветеранів Другої світової війни, кожному із яких понад 90 років.

Дорогі ветерани! Разом із всіма земляками, я схиляю свою голову перед Вами і вашим героїчним подвигом. Бажаю Вам здоров’я, довголіття та щирої поваги від рівнян. Слава Вам ! Слава Україні!