Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Відомо що сталося з лебедями на "Лебединці"

Лебедя з Парку молоді заберуть на зимівлю у рівненський зоопарк. Про це повідомив директор закладу Олег Павлюк, відповідаючи рівнянам, які у соцмережах почали перейматися долею птаха.

Джерело Рівне.Суспільне.

Пару лебедів з рівненського зоопарку поселили на озеро в Парку молоді, що називають "лебединкою", цієї весни. До зими дожив лише самець. Як розповіла завідувачка науково-просвітницького відділу зоопарку Мирослава Патій, ймовірною причиною смерті самиці є їжа, якою рівняни годували птахів. Одинокого лебедя, за її словами, незабаром заберуть в зоопарк.

"Коли озеро не вкрите кригою, птах має дуже великий простір для пересування по воді. Як тільки вода замерзає, працівникам легше його впіймати для того, щоб транспортувати додому в зоопарк", – пояснює Мирослава Патій.

З наближенням холодів частина птахів відлітає на південь. Так роблять і лебеді-шипуни. Птах із озера зробити цього не може, оскільки у нього підрізані махові пера. Проте і в Україні зимувати йому комфортно, каже орнітолог Василь Ільчук.

"Взагалі для лебедів та інших птахів холод не такий страшний. Аби їм було достатньо корму, щоб вони були ситі. Це найголовніше. У лебедів тепле пір'я, вони не бояться жодних холодів. Для них головне, щоб водойма була не замерзлою, щоб якась ділянка плеса була, вони собі довгою шиєю дістають з дна різні рослини", – розповідає орнітолог.

За словами Василя Ільчука, люди намагаються врятувати лебедів, коли ті сідають на кригу відпочити, думаючи, що вони замерзли.

"Вони сховали лапки, шиї, голови у пір'я. А люди думають, що вони вмерзли у кригу і б'ють на сполох. А це часто буває, що такі способи порятунку тільки на шкоду птахам, і люди ризикують так ніби рятуючи їх, і лебедів турбують. Ті просто втікають: стрес і енергію втрачають", – застерігає Василь Ільчук.

У понеділок, 6 грудня, лебедя з Парку молоді спробують спіймати і перевести у зоопарк. Як розповів Суспільному директор закладу Олег Павлюк, вони вже домовилися з міським управлінням ДСНС, аби рятувальники надали плавзасоби та допомогли зловити птаха.


 

#лебідь  #Лебединка 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: