Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Від Португалії - до Володимирця

Хлібом-сіллю, гостинністю та бажанням підтримати світлу й позитивну ідею зустрів у середу учасників міжнародного пробігу Володимирецький район. Ця естафета проводиться ось уже впродовж 25 років і охопила понад сто країн. Її ідея належить громадському діячеві Шрі Чинмою і з часом набуває все більшого розвитку. Чималий досвід участі в марафоні має вже й Україна, яка приєдналася до нього у 1991 році. З того часу наші співвітчизники подолали загалом понад 46 тисяч кілометрів, а палаючий символічний факел тримали понад 300 тисяч жителів України.
- “Всесвітній біг заради гармонії” – це міжнародна естафета, яка проводиться задля поширення ідеалів толерантності, дружби і гармонійного співіснування народів у світі, - розповідає капітан української команди Євген Фурс. – Цей проект жодним чином не пов’язаний ані з політикою, ані з комерцією. Єдина мета – пропагувати добру волю та здоровий спосіб життя людям у всьому світі. Я особисто беру участь у марафоні з 1995 року.
До складу команд естафети “Всесвітній біг заради гармонії” входять люди різного віку та різних професій. Особливого значення не має навіть фізична підготовка. Будь-хто, каже Євген Фурс, може приєднатися до естафети і пронести факел (кілька метрів чи кілька кроків) з думкою про мир, гармонію і взаєморозуміння між людьми.
- Ми приємно вражені, як сприймають ідею марафону жителі Рівненської області, - додає Євген Фурс. - Особливу щирість вашого краю ми відчули одразу, щойно перетнули кордон між Рівненщиною та Житомирщиною. І в Рокитнівському, і в Зарічненському районах, і ось тепер на Володимиреччині ставлення людей до нас та того, що пропагуємо, дуже позитивне. Подекуди з нами бігли ледве не цілі села. А ваш поліський трамвай, яким ми щойно проїхали частину шляху,  – це взагалі диво. Я чув, що його хочуть закрити. Хотілося б, щоб цього не сталося в жодному випадку. По-перше – це унікальний туристичний об’єкт, по-друге – зручний і доступний транспортний засіб для місцевих людей. Ми їхали якраз у базарний день, тож яскраво побачили це.
Не стрималися, щоб не пробігти  кілька сотень символічних метрів із учасниками марафону і заступник голови Володимирецької райдержадміністрації Ярослав Березюк та начальник відділу внутрішньої політики, зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю Віктор Іщик. До слова, місцева влада подбала, аби учасники естафети мали де відпочити, про їх харчування, необхідний медичний супровід та інше.
Наступного дня учасники марафону вирушили на Волинь, де фінішуватимуть 28 липня. Втім, це лише українська частина естафети “Всесвітній біг заради гармонії”. У всесвітньому масштабі вона стартувала ще 23 лютого в Португалії, а фінішуватиме 8 жовтня  в столиці Австрії Відні.
• Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: