Деякі з них – саморобні, шиті підпільно. Це був 1989 рік і національну символіку забороняв тодішній режим.
Є синьо-жовті полотнища, привезені з Майдану в 2014 році.
А є й такі, які були з українськими захисниками у боях за населені пункти Донецької та Луганської областей.
Є синьо-жовтий стяг, який підняли над Рівненською міськрадою 16 червня 1990 року.
Є прапор, який майорів на 10-метровій щоглі, встановленій біля Свято-Воскресенського собору в березні 1990 року.
Також у музеї можна побачити один із перших національних прапорів, виготовлений в кінці 80 років ХХ століття.
Тут є прапори з місць військових дій на Сході України. Вони – з підписами бійців та дарчими написами музею, з вишитими тризубами та символікою батальйонів.
Тим часом у музеї впевнені, що серед експонатів з’являться і стяги, які були з українськими захисниками з 24 лютого. Адже це справді цінність.