У новий рік - з новим перинатальним

На об’єкті нині трудяться понад дві сотні робітників, а вже незабаром їх кількість зросте, до того ж працюватимуть вони у дві зміни, адже в область надійшло 20 мільйонів гривень із обіцяних Кабміном 46, які потрібно якнайшвидше  освоїти. Побачити, як ведеться реконструкція перинатального, завітав на будмайданчик і голова облдержадміністрації Василь Берташ. Там же очільник області провів робочу нараду з будівельниками щодо погодження календарного плану здачі робіт.

Загалом розпочати реконструкцію Рівненського перинатального планували  лише в 2013 році, але  одна з областей, куди мали спрямувати державні кошти, не встигала їх освоїти, а тому рівненські чиновники переконали керівництво держави, що справляться з поставленим завданням вчасно. За проектом площу  медичного закладу збільшать майже удвічі. Над реконструйованим корпусом надбудують ще один поверх, а поряд зведуть ще одну п’ятиповерхову споруду. Реконструкція ведеться й з нових будматеріалів та за новими технологічними методиками.  Завдяки цьому в закладі розширять існуючі та  розмістять нові відділення. Збільшиться і кількість працюючого медперсоналу.

Відкриття ж оновленого перинатального центру передбачено в рамках реалізації на Рівненщині Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства». Завдяки цьому  ж проекту медичний заклад поповниться і новим сучасним обладнанням. На це потратять 13 мільйонів державних коштів, ще 3 мільйони 900 тисяч гривень  на ці потреби виділить фонд Віктора Пінчука «Колиска надії».   За словами головного лікаря перинатального центру Вікторії Єнікеєвої, завдяки надсучасному обладнанню вдасться  створити повний цикл обслуговування вагітних, породіль і малюків. Також медики зможуть виходжувати недоношених малюків, яких раніше направляли у відділення інтенсивної терапії обласної лікарні.

Загалом реконструкція перинатального центру обійдеться у 64 мільйони гривень. Якщо фінансування буде вчасним і будівельники справлятимуться з обсягом робіт, на початку 2013 року мами та їхні немовлята  отримуватимуть медичні послуги в оновленому  закладі.

• Ольга Дем’янчук