Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Твердиня над Іквою готує сюрпризи для туристів

Цими та іншими планами поділився із журналістами під час їхнього прес-туру директор Дубенського історико-культурного заповідника Леонід Кічатий.

Загалом туристів будуть заманювати й новими експозиціями, проведенням виставок і фестивалів, інсценізаціями картинок із життя середньовічного замку, а також незвичайною формою екскурсоводів. Ще одна новинка – кімната тортур, де демонструватимуть знаряддя катувань. А ще туристи зможуть «побувати» у шкурі засудженого. Незабаром порадує мандрівників і нова мисливська зала. Відкрити її обіцяють уже у вересні. Цікаво буде дізнатися туристам і про те, що Дубенський замок упродовж кількох століть жодного разу не був взятий ворогом і  є свідком багатьох історичних подій, а його стіни зберігають пам’ять про відомих особистостей, які свого часу тут жили та гостювали.

 

- Ми виробляємо стратегію, куди рухатися далі, та вчимося заробляти кошти для потреб установи,  -  зазначив Леонід Кічатий. -  Загалом будемо розвиватися у трьох напрямах, приділяючи увагу  науковій,  розважальній та дитячій частинам. Наукова – це задіяння фондових запасів, створення нових виставок і експозицій, тоді як розважальна передбачає використання споруд замку для проведення різного роду заходів. І коли дві попередні стосуються переважно дорослих, то щоб було цікаво у нашому замку й дітям, вони разом із батьками матимуть змогу перевтілюватися у середньовічних героїв, брати  участь у старовинних іграх.  

 

 Що стосується весільних церемоній, то вже нині молодята можуть скористатися цією послугою. На території замку розкинулося білосніжне шатро, яке вміщує до 300 гостей. Також є можливість організувати виїзну офіційну церемонію.  Адміністрація замку переконана, що це приноситиме непоганий дохід  заповіднику, а студія весільного дизайну «Фатін» вже підшуковує клієнтів для організації свят.

 

Варто наголосити, що за  минулий рік на території заповідника побувало  майже сто тисяч туристів. А щоб їх число збільшувалося, у замку необхідно зробити ще дуже багато. Зокрема великі кошти потрібні на реставрацію лівого крила  палацу Любомирських.  А тому днями керівництво Дубенського  заповідника залучилося підтримкою польського замку в містечку Гнев та представника Європарламенту Яна Козловські, які пообіцяли допомогти вирішити цю проблему.

 

• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: