Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Центр контролю та профілактики хвороб розпочав роботу на Рівненщині

Сьогодні в області розпочинає роботу Державна установа «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров‘я України» (ОЦКПХ).

Установа об’єднає обласний лабораторний центр та центр громадського здоров’я. Виконання обов‘язків генерального директора Рівненського ОЦКПХ покладено на головного санітарного лікаря області Романа Сафонова.

«Після ліквідації Держсанепідслужби значна частина функцій, що стосувались епідемнагляду та інфекційного контролю не була передана новоствореним органам, тому країна зустріла пандемію Covid-19 без структури-координатора дій у  запобіганні поширенню епідемій та виникненню  спалахів інфекцій. Водночас, інспекторських функцій ми не здійснюватимемо – вони як і раніше покладені на Держпродспоживслужбу. До речі, подібні установи створені в Європі та США», - прокоментував Роман Сафонов.

Центр створений відповідно до наказу МОЗ України від 2 червня 2021 року №1103 шляхом переформатування Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України». До звичних для установи функцій додаються питання імунопрофілактики, промоції здоров‘я, що були у віданні Центру громадського здоров’я.

Загалом на Центр покладені функції у сферах: забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, запобігання та профілактики неінфекційних захворювань, біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, промоції здорового способу життя та запобігання факторам ризику, боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани в сфері охорони здоров’я.


Рівненська ОДА 

#центр  #103  #РОДА 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: