Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Суд призупинив рішення влади Рівного щодо будівництва біля "Сільпо"

Суд призупинив наказ начальника управління містобудування і архітектури про скасування паспортів прив'язки на "тимчасові споруди" навпроти супермаркету "Сільпо" у Рівному. Про це повідомив депутат Рівнеради Святослав Клічук, який разом із іншими обранцями називає будівництво там незаконним та хоче домогтись його демонтажу. 

Рівне.Суспільне поспілкувалось з кожною стороною конфлікту.

Що каже депутат

13 жовтня депутат Клічук у своєму Facebook повідомив, що викликав на вулицю Київську поліцію, оскільки там, попри рішення сесії міськради, а потому і наказ начальника управління містобудування і архітектури, продовжували будівельні роботи.

Він також виклав фрагмент відео, на якому чоловік показує поліцейському нібито ухвалу окружного адмінсуду, яка призупиняє дію наказу про скасування паспортів прив’язки.

 

Представники законослухняного ФОП Сачевчич показують методи роботи. Поліцейські, зі слідчо-оперативної групи, які стояли поруч, зупиняли не того, який нападав, а мені говорили, що я не можу робити відеозапис в публічному місці. Потім ще один чоловік підійшов з конкретними погрозами. Ну це пережимемо. Але є інша проблема. Представник Сачевчича показував якийсь документ, ніби-то копію Ухвали суду, яким ніби-то скасували Накази Управління містобудування та архітектури. Дзвонив Дмитру Котлярову, щоб дізнатися, чи є в нього така Ухвала, каже що ні. Юристи кажуть, що така Ухвала це все з ніг на голову, замість заборонити вчиняти якісь дії, суддя, по суті, дозволяє далі будувати. На жаль, поліцейський (не патрульна поліція, а слідчо-оперативна група, на жаль не зафіксував прізвища) не дав мені сфотографувати другу сторінку Ухвали. Ну але там щось типу що Зупинити дію Наказів архітектури. І що Ухвала діє з моменту підписання, тобто з 12 жовтня. Потрібно швидко на це реагувати, бажано людям, які мають на це владні повноваження.

Posted by Svyatoslav Klichuk on Wednesday, October 13, 2021

Депутат каже, що встиг сфотографувати лише першу сторінку копії судового документа. Зробити знімок другої сторінки, додає, йому не дозволив поліцейський, який забрав папери.

“Очевидно, що ця ухвала суду існує. Поліція могла б накласти заборону вчиняти будь-які дії, і міський голова, як уповноважений, міг би звернутись про зупинення будівництва, і ми будемо просити, щоб він це зробить. Таку ухвалу архітектура мала би оскаржити мала би оскаржити і якомога швидше, але тут час уже грає проти нас”, – прокоментував Суспільному депутат.

депутат виклав фото першої сторінки копії судової ухвали, другу сторінку із рішенням йому сфотографувати не дали

Святослав Клічук уточнив, що у цьому випадку йдеться не про рішення у справі загалом, а про юридичний процес задоволення позову до розгляду справи по суті. При цьому, каже, за його інформацією на розгляд не запросили архітектуру, яка би могла дати пояснення.

“Ми бачимо, що зараз, простою мовою, суд дозволив далі будувати, вони знайшли “лазєйки”. Але, навіть якщо ця ухвала є 12-м числом, то вони все одно будували і 11-го, і 10-го, і 9-го. Накази були – а вони все одно їх не виконували”, – додав депутат.

Що каже підприємець

Замовник будівництва біля “Сільпо” Олександр Сачевчич Суспільному підтвердив, що до суду звертався і суддя став на його бік.

“Ухвала зупинила дію наказу містобудування і архітектури до вирішення справи по суті у суді. Тому ми користуємось тими положеннями, які були, паспорти прив’язки діють і ми згідно із ними працюємо. Я наполягаю на тому, що якщо документи, отримані мною в державних установах, потім іншими державними установами скасовуються – це не є концептуально правильно і я не бачу в цьому якоїсь логічної послідовності”.

Що кажуть у суді

Прессекретарка Рівненського окружного адмінсуду Аліна Хіночик Суспільному підтвердила, що таку справу суддя Дмитро Махаринець дійсно розглядав. Однак про деталі порадила дізнаватись із офіційного сайду Єдиного державного реєстру судових рішень, коли воно з’явиться у вільному доступі.

Станом на 15:30 середи, 13 жовтня, ця ухвала не була опублікована.

Зазначимо, що у Єдиному державному реєстрі судових рішень є інша ухвала від 8 жовтня, де суддя Уляна Нор заяву підприємця Сачевчича "зупинити дію рішення Рівненької міської ради" залишила без розгляду.

Що кажуть у поліції

Спеціалістка відділу комунікації Нацполіції області Світлана Карачун повідомила, що слідчий на місці події 13 жовтня справді ознайомився із копією ухвали, яку надала сторона підприємця. Там ідеться про зупинення дії наказу управління містобудування і архітектури щодо анулювання паспортів прив’язки. Ухвала датована 12 жовтня.

“У поліції є раніше відкрите кримінальне провадження щодо самовільного заняття земельної ділянки. Звернення депутата щодо цього будівництва приєднане до матеріалів цього провадження”, – зазначила Карачун.

Позиція міста

Начальник управління містобудування та архітектури Дмитро Котляров, якого Рівнерада зобов’язала скасувати паспорти прив’язки на тимчасові споруди, Суспільному повідомив, що станом на 13:00 рішення суду не мав, тому коментувати поки – нічого.

Також Суспільне звернулось за коментарем у пресслужбу мерії щодо того, як місто діятиме, зважаючи на судову ухвалу. 8 жовтня міський голова Олександр Третяк під час відеозвернення назвав заявив, що це “ганебні речі, які відбуваються із захопленням міської землі” та попередив про перспективу демонтажу.

 

 

#незаконне  #Сільпо 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: