Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Суд Нідерландів призначив на 15 вересня поточного року винесення остаточного рішення щодо "скіфського золота"

Верховний суд Нідерландів попередньо призначив дату винесення рішення щодо скарги так званих "кримських музеїв" на рішення Апеляційного суду Амстердама про повернення "скіфського золота" Україні на 15 вересня 2023 року.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Європейська правда".

Суд нагадав, що 26 січня 2022 року так звані "музеї" в тимчасово окупованому Криму подали касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо повернення колекції "скіфського золота" Україні.Скарги в касаційному порядку включають порушення статті 1 Першого протоколу (право на мирне володіння своєю власністю) Європейської конвенції з прав людини та визначення режиму Закону про музеї України як "правило пріоритету" в сенсі Цивільного кодексу.

У п'ятницю була опублікована думка генерального адвоката Верховного суду Нідерландів, в якій вказується, що така скарга не є прийнятною. Він вважає, що касаційні скарги кримських музеїв на застосування закону як "правила пріоритету" не мають успіху.

Нагадуємо, 26 січня 2022 року так звані кримські музеї подали касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо повернення скіфського золота Україні. Нідерландська юридична фірма Houthoff відмовилася представляти у Верховному суді в Гаазі інтереси "російських кримських музеїв" у справі "скіфського золота".

За наслідками слухань в Апеляційному суді Амстердама про приналежність колекції "скіфського золота" 26 жовтня 2021 року суд ухвалив рішення повернути експонати виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" до Києва, керуючись українським законодавством і виключним правом України розпоряджатися своїм культурним надбанням.

Однак чотири суб'єкти, що видають себе за кримські музеї - Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" – звернулися до Верховного суду Нідерландів, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

Колекцію скіфського золота привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації Криму Росією. Скіфське золото, доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.


 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: