Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Станичного УПА Григорія Савелюка вшанували на Рівненщині

Пам'ять станичного УПА Григорія Савелюка вшанували у вівторок, 5 жовтня, у селі на Рівненщині. Там родичі упівця минулоріч встановили пам'ятник.

У селі Круки на Дубенщині, поблизу хати, де жив підпільник УПА Григорій Савелюк, родичі та пластуни вшанували пам'ять чоловіка. У 1952 році йому присудили 25 років Норильських таборів, та через рік ув'язнення він загинув повідомило Рівне.Суспільне

Підпільника арештували, звинувативши у тому, що він, працюючи лісівником, переховував бандерівців на своїй ділянці лісу, каже донька упівця Марія Польова-Савелюк.

"Формулювання було таке: "за зв'язок з бандерівськими загонами і допомогу їм". В нього була конфіскація майна і 25 років", – розповіла жінка.

За інформацією дослідника історії УПА Анатолія Василюка, підпільника вбили у 46-річному віці, при спробі підняти повстання у таборі.

"Він рік знаходився в рівненській в'язниці, був під тортурами, допитами. Пропонували йому співпрацю, щоб залишки оунівського підпілля вдалося їм ліквідувати з його допомогою. Він відмовився і отримав найвищий в той час термін – 25 років таборів. В Норильських таборах він і загинув", – розповів Анатолій Василюк.

Зі слів доньки упівця, про справжню причину смерті Григорія Савелюка родині не розповіли.

"Батькова племінниця працювала хатньою робітницею в професора. І коли вона дізналася, що батько в таборі, попросила професора, щоб він завіз теплий одяг йому, він погодився і завіз. Потім вона знову попросила його. Він поїхав, повернувся і сказав: "Я привіз назад, тому що його немає в живих. Мені сказали, що була епідемія тифу і дуже багато в'язнів повмирали". Тобто правди про те, як загинув батько, ми практично не знали", – сказала Марія Польова-Савелюк.

Довідково.

  • Григорій Савелюк народився в 1907 році у с. Антонівці Шумського району Тернопільської області. Освіта – 3 класи. На Рівненщину переїхав після одруження.
  • Проходив службу в радянській армії. З 1946 року став членом ОУН та був станичним села Нова Миколаївка. Також Григорій Савелюк був особистим зв'язковим колишнього курінного УПА, а тоді – районного провідника ОУН Михайла Кондраса.

#УПА 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: