Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Сьогодні відзначають - День Святого Миколая

В церковному календарі – день святителя Миколая Чудотворця, найпопулярніше свято серед дітлахів будь-якого віку. Адже під подушкою святий Миколай залишає подарунки. Традиційно в Україні святий Миколай одягнений в ризу з золотим оздобленням та корону. Напередодні свята діти обов’язково пишуть йому листа зі списком подарунків, які хотіли б від нього отримати. Чемні завжди отримують бажане, а от неслухняних чекає різка.

Ким був святий Миколай

Святий Миколай Чудотворець був християнським священиком грецького походження, жив у третьому та четвертому століттях. Він народився 270 року в Патарі, в провінції Римської імперії Лікії. У юності Миколай здійснив паломництво до Єгипту та Святої Землі й згодом став єпископом у Мирі Лікійській.

Святий постраждав від гонінь під час імператора Діоклетіана – його ув'язнили, але, з приходом до влади імператора Костянтина, звільнили.

Святий дожив до старості та помер 6 грудня (19 грудня за старим стилем) 340 року в Мирі Лікійській.

Миколай Чудотворець прославився безліччю добрих справ та чудес. Якось він запобіг страті невинно засуджених людей, а також врятував Миру від голоду, наснившися купцю і попросивши його привезти людям зерно.

Чому дітям дарують подарунки на День Миколая

Існує легенда про те, як одного разу святий Миколай врятував трьох дівчат від безчестя. Їхній батько, бідна людина, не міг забезпечити дочок приданим і за звичаями того часу збирався відправити їх торгувати своїм тілом.

Дізнавшись про це, Миколай Чудотворець (на той момент ще не священик) вирішив скористатися батьківською спадщиною та допомогти дівчатам. Три ночі поспіль він приходив до будинку бідної родини і щоразу підкидав у вікно сестер злиток золота. Саме ця легенда послужила появі традиції дарувати дітям подарунки до Дня святого Миколая, ховаючи їх під подушку.

Що потрібно зробити в День святого Миколая

У свято віряни вирушають до церкви на богослужіння та моляться Миколаю Угоднику. До нього звертаються в різних ситуаціях – кажуть, святий Чудотворець ніколи не відмовить тому, хто потребує допомоги.

Одна з головних традицій свята в Україні – подарунки та солодощі, які святий Миколай приносить дітям у день своєї пам'яті. Вранці вони знаходять гостинці під подушкою. А неслухняним дітям, за повір'ям, Чудотворець приносить різки.

Часто саме в День Миколая Чудотворця в українських містах встановлюють новорічні ялинки, відкриваються різдвяні ярмарки, розпочинаються гуляння та концерти.

Цього дня можна приєднатися до ініціативи благодійних організацій, які вітають зі святом дітей-сиріт.

#Святий Миколай  #свято  #день 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: