Штраф за видобування березового соку?

З середини березня в Україні розпочинається збір березового соку. Лісівники наголошують, що право заготівлі соку мають постійні користувачі лісових угідь (лісгоспи), а також підприємці, які отримують для цього “лісовий квиток”.

Такий документ дає право для добування соку у строго відведених місцях та з дотриманням встановлених правил заготівлі.

Часто громадяни, збираючи сік самостійно, для власних потреб, можуть своїми діями спричинити загибель дерева.

Зазвичай це стається тому, що люди не дивляться ні на вік дерева, ні на площі, де це можна робити. Як наслідок, в середині берези розпочинаються процеси гниття, грибкові захворювання й дерево втрачає свої якості.

Заготівля березового соку неможлива без отримання спеціального дозволу (лісового квитка), видача якого передбачена ст. 69 Лісового Кодексу України.

За недотримання даних вимог порушників чекатиме покарання.

Збирати березовий сік на об’єктах природно-заповідного фонду суворо заборонено.

Джерело: РадіоТРЕК