Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Що змінюється у медзакладах Рівненщини через посилення карантину

У Рівненській області медзаклади третинного рівня під час карантинних обмежень "червоного" рівня, можуть надавати меддопомогу, заявив 25 жовтня головний санлікар області Роман Сафонов. У обласній дитячій лікарні відтермінували планові операції й консультуватимуть лише у поліклініці. Дитлікарня й пологовий міста Рівне працюватимуть на повну потужність, повідомив профільний заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов повідомив, що раніше, при введенні жорстких карантинних обмежень, у медзаклади госпіталізовували лише ургентних хворих – у разі загрози життю й здоров'ю людини. Надавали меддопомогу породіллям та вагітним.

"Що додалось: планові госпіталізації можуть продовжуватися для закладів, які надають спеціалізовану допомогу, тобто закладів третинного рівня: обласна доросла, дитяча лікарня. Також планова госпіталізація можлива для людей, які мають онкопатологію, хвороби органів дихання.Тобто пульманологічне, онкологічне відділення так само будуть приймати хворих", – пояснив Роман Сафонов.

Зміни в обласній дитлікарні

В обласній дитячій лікарні ввели обмеження для пацієнтів через посилення карантинних заходів й задля недопущення у закладі COVID-19.

У закладі пацієнти повинні дотримуватись маскового режиму, там заборонили відвідування хворих у стаціонарних відділеннях.

"У виключних випадках, при відвідуванні стаціонарних хворих – відвідувачі обов’язково мають використовувати індивідуальні засоби захисту, попередньо пройти термометрію та переміщатися по приміщеннях підприємства в супроводі молодших медичних працівників структурного підрозділу, в якому перебуває хворий", – йдеться у повідомленні медзакладу.

При вході у приймальне відділення створили цілодобовий пост, де проводитимуть безконтактну термометрію відвідувачам та медпрацівникам.

У дитячій лікарні відтермінували планові операції. Пацієнтів консультуватимуть лише в кабінетах консультативної поліклініки. Якщо ж дитина потребує планової госпіталізації – до цього їй мають максимально провести обстеження, згідно з рекомендаціями сімейного лікаря.

Ситуація в Рівному

Заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук 25 жовтня повідомив Суспільному, що й пологовий будинок і дитяча лікарня міста допомагатимуть пацієнтам у звичному режимі.

"Ми не маємо права обмежити ні перинатальну допомогу, ні пологову допомогу, ні допомогу дітям. Вони будуть працювати максимально. Якщо ми обмежуємо допомогу дітям й породіллям, ми самі створюємо ризики проблем і в породіль, і в дітей. Звичайно, будуть обмеження кількості відвідувачів – ці питання контролюють самі керівники закладів" – зазначив Юрій Поліщук.

Він також акцентував, що керівники зобов'язані запровадити заходи, щоб обмежити необґрунтований доступ до медзакладів. Саме очільники контролюють потік людей там.

Які перспективи

Роман Сафонов також припустив, що ситуація у цих медзакладах може змінитися. Він спілкується з колегами з інших областей, де діють обмеження "червоної" карантинної зони.

"Настільки багато хворих, перевантажені ковіді відділенні, що залучаються багато спеціалістів, медиків з іншого профілю. Щоб ми не опинилися в ситуації – коли ті самі планові госпіталізації, які мають обслуговуватись, щоб було кому надавати – ось це основна проблема", – акцентував головний санлікар області.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: