Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненська УПЦ звернулась до Онуфрія про скликання Синоду з питань автокефалії

Члени єпархіальної ради Рівненської єпархії УПЦ, що перебуває у канонічній єдності з московським патріархатом, опублікували відкрите звернення, у якому просять митрополита Київського Онуфрія про скликання Священного Синоду з питання дарування автокефалії. Про це йдеться на офіційному сайті єпархії.

Саме звернення адресоване єпископу Рівненському та Острозькому Пимену — його просять донести митрополиту Онуфрію позицію єпархіальної ради:

“Ми не згодні з висловами Патріарха Кирила про ситуацію в Україні, оскільки його оцінка є нереальною і приносить смуту, нестабільність в життя наших священників та вірних”, — йдеться у зверненні.

У тексті події в Україні називають війною і безумством:

“Безумством є і ворожнеча між своїми людьми, спровокована релігійною нетерпимістю. Тому ми закликаємо об’єднатись у спільній боротьбі з окупантом усіх, незалежно від віросповідання і національності, задля досягнення миру”.

Наприкінці відкритого листа є звернення до предстоятеля УПЦ (МП) в Україні:

“... звертаємось з проханням до Блаженнішого Митрополита Онуфрія про скликання Священного Синоду УПЦ з питання дарування автокефалії повноті Української Православної  Церкви, яке було підняте ще у 1991 році, подумати над шляхом розв’язання цього питання, якщо буде на це Воля Господня. Ми, знаючи про мудрість та духовний досвід нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія, залишаємось вірними Йому та УПЦ.”

Це не перше звернення від рівненської єпархії. На початку березня від імені духовенства та чернецтва опублікували текст, у якому заявили засудили бездіяльність патріарха Кирила та зазначили, що припиняють поминати його ім’я на богослужіннях.

#УПЦ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: