Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Професійний майстер-перукар виходить за межі створення зачіски

У педагога, закоханого у свою професію, не буває ні нудних занять із слухачами, ні звичайних іспитів. Саме натхнення та професійний азарт кваліфікований перукар, сертифікований тренер, майстер виробничого навчання Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Вікторія Рибальченко яскраво передає своїм слухачам, навчає їх любити обрану справу, отримувати насолоду від роботи, займатися перукарством якісно і виважено, дарувати гарний настрій своїм клієнтам та постійно вдосконалюватися.

Днями у Млинівському навчальному відділенні РЦПТО ДСЗ  відбулася державна кваліфікаційна атестація слухачів за професією «Перукар (перукар-модельєр)». Направлені на навчання Млинівською  районною та Дубенською міськрайонною філіями Рівненського обласного центру зайнятості, безробітні не лише порадували своїх педагогів сумлінним навчанням, відповідальністю і працелюбством. Разом із улюбленим майстром виробничого навчання вони зуміли навчальну програму та заняття об’єднати у справжній мистецький майданчик! І звісно ж, по закінченні навчання відбувся не просто іспит, а унікальне театралізоване дійство: майстер разом із майбутніми перукарями досліджували, як змінювалася мода у минулому столітті. За 4,9 місяця професійного навчання в РЦПТО група зуміла не лише опанувати теоретичний і практичний курси, але й по-справжньому закохатися у неймовірну професію, сприймаючи і подаючи її як мистецтво.

На початку нестандартного ДКА увазі членів державної кваліфікаційної комісії та усіх присутніх Вікторія Рибальченко представила відеопідбірку сюжетів про мінливу моду на зачіски у ХХ столітті. Заступник директора Руслана Бодренко, голова комісії, підприємець, в минулому – слухачка РЦПТО Анна Голенко, завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько та спеціаліст Млинівської районної філії РОЦЗ Ірина Соловей налаштувалися на сюрприз. І він не забарився! Слухачі не лише продемонстрували свої кваліфікаційні роботи – зачіски у різному стилі, але й паралельно розповіли про особливості обраного модного періоду - костюми, стрижки і укладки, макіяж. Яскравим і змістовним був і вихід моделей - у супроводі тодішніх улюблених шлягерів. Перукарі зуміли занурити присутніх у цікавий світ моди ХХ століття, щоразу дивуючи та приємно вражаючи тонким відчуттям стилю, завершеністю образів та креативом. До того ж, надійність та довговічність укладок можна було перевірити …в русі! Справжні акробатичні номери моделі слухачки Кравчук Вікторії додали драйву і присутнім, і самим учасникам.

«Загалом, це було свято у стилі «ретро», і воно об’єднало істинно творчих людей. Втілити таку ідею проведення іспиту під силу не кожному перукареві. Треба зуміти вийти за межі лише створення зачіски, проаналізувати історичний період, особливості моди того часу та «зібрати» свій власний образ», - ділиться Вікторія Рибальченко. Слухачі відмінно впоралися  із поставленим завданням, подарували присутнім (а схоже, і собі самим!) масу позитивних вражень, сильні емоції, а майстру – неабияке задоволення та справжні насолоду і гордість за своїх випускників.

Анна Голенко, яка зовсім недавно опановувала професію перукаря в РЦПТО, зізналася, що знову поринула в неймовірну атмосферу командної роботи, професійного пошуку та натхнення. Підприємець подякувала початківцям за відмінні зачіски, сміливість та творчість.

Руслана Бодренко привітала випускників, наголосила, що кропітка праця та любов до професії творять чудеса, дозволяють якнайкраще проявити індивідуальність і талант та неодмінно віднайти свій особливий шлях. Вона вручила перукарям свідоцтва державного зразка та побажала нових перемог, вдалого працевлаштування та вдячних клієнтів.

Найвагоміший результат навчання безробітних – це працевлаштування. За словами завідувача відділення Анатолія Смалька, співпраця із роботодавцями, відмінна матеріальна база, досвідчені педагоги сприяють високій підготовці кваліфікованих перукарів та дозволяють випускникам з упевненістю дивитися у завтрашній день. Так, одна з найактивніших слухачок Ірина  Шмігельська вже працевлаштована у млинівській перукарні «Перфект», а талановита і перспективна Вікторія Кравчук здобуває прихильність клієнтів у перукарні «Імідж» у місті Дубно.

Гарної роботи, шановні випускники! Натхнення і перемог!

--  РЦПТО ДСЗ

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: