Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Понад півсотні сортів винограду на бідних поліських ґрунтах вирощує житель Володимирця

У 2013 році Василь Чугай, житель селища Володимирця, вирішив довести самому собі, що і на бідних поліських ґрунтах виросте сортовий виноград. Нині у виноградаря-аматора росте вже більш 70 сортів винограду і майже половина з них плодоносять.

У своєму регіоні виноградарів, які б заробляли на своєму хобі, Василь не знайшов, довелось шукати контакти виноградарів з Херсона та Запоріжжя. Вони йому й передали досвід щодо особливостей вирощування винограду.

Професіонали-виноградарі на старті захоплення Василя поділилися з ним чотирма саджанцями більш врожайних сортів. Доглядаючи за ними, на наступний рік чоловік мав перший господарський результат: ягоди виросли у три-чотири рази більші від звичайного дикорослого необрізаного винограду.

Нині у Василя Чугая у винограднику росте до сотні кущів, а це більш як 70 різноманітних сортів. З них лише понад десяток різного “Кишмишу”. Є й інші популярні сорти: "Гурман ранній 1-12", "Чорна пантера", "Забава", "Лівія", "Лора" ("Флора"), "Дюжина", "Ландиш", "Суперекстра", "Преображення", "Антоній Великий", "Розфор", пише Голос України.

Взимку всі його кущі-вихованці прикопані. Сплять і чекають весни. А сам Василь уже планує польові роботи на своєму винограднику. Роздав чимало саджанців родині і сусідам. Не шкодує – хай тішаться люди і доглядають.

#рослини  #село 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: