Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Поки літня рівнянка лежала в лікарні, подруга продала її квартиру

Нещодавно у Рівному, доки 84-річна пенсіонерка Тамара Володимирівна лежала в лікарні й лікувалася від тяжкого перебігу COVID-19, квартиру жінки продала… її ж ПОДРУГА.  Пенсіонерка – вдова, мешкала одна,  і коли була госпіталізована на лікування до медичного закладу, документи на житло довірила подрузі.

 «Поки я була в лікарні, мою квартиру продали, і в купівлі-продажі в цьому документі зазначили: «Виселитися наступного дня». Тобто я в лікарні, і мені ж потрібно терміново виселятися! Так і виселятися нікуди, – зазначала Тамара Радієнко. – А єдиний син давно мешкає з родиною за кордоном…»

Жінка додає, що планувала продавати квартиру, однак це мало статися набагато пізніше:

«Я не збиралася квартиру продавати саме зараз, це була лише усна домовленість, і про це подруга прекрасно знала. Усі нотаріальні дії – лише після приїзду мого сина».

Слова пенсіонерки підтверджує і невістка Ірина Сахарова, яка разом із сином Тамари Володимирівни планувала приїхати в Україну, але, на жаль,  у в’їзді в Україну їм відмовили на кордоні.

«Пані Тамара захворіла, вона чекала  на нас. Дійсно, вона дала документи на квартиру своїй подрузі, точніше, невістці подруги. Але Тамара Володимирівна не чітко пам’ятає, як це відбувалося. Довіреність була зроблена напередодні госпіталізації пані Тамари: жінка задихалася, у неї була температура майже під 40 градусів… Як на мене, це дивно – прохати людину підписати важливі документи у такому стані.

Однак, була ще й усна домовленість: хай довіреність буде, але продавати  квартиру лише тоді, коли приїде син Андрій. А, як ми знаємо, квартиру продали в той же день, коли Тамару Радієнко госпіталізували. Далі, дякувати Богу,  Тамара Володимирівна одужує, вертається додому, але їй кажуть: «Забирай свої гроші і виселяйся». Жити нема де, син за кордоном… тому вона звернулася до правоохоронних органів, до адвоката, адже що їй ще робити?!!»

Щоб розібратися у ситуації, пенсіонерка заручилася допомогою адвоката Сергія Мусевича. Він, у свою чергу, раніше зазначав, що Тамару Володимирівну ошукали.

 «Її квартиру продали за дорученням. Тамара Володимирівна стверджує, що з нотаріусом не зустрічалася, і на сьогодні ніяких нотаріальних документів не підписувала. І коштів від продажу квартири, яку нібито від її імені продали, теж не отримувала. Я вважаю, що це може бути аферою», – розповів пан Сергій.

Як виявилося згодом, квартиру старенької ще два місяці тому купила рієлторка Вікторія Кучина, вона ж керує одним із місцевих агентств нерухомості. На той момент зустрічатися із журналістами вона відмовлялася, як і «подруга»-продавчиня квартири. У поліції повідомили, що за даною ситуацією відкрили кримінальне провадження аж за двома статтями.

Після початку цих перипетій минуло вже декілька тижнів, однак історія й досі не закінчилася. То що ж буде із квартирою 84-річної рівнянки?

 «У її віці важко морально й фізично витримати той наплив журналістів, який днями був у Тамари Радієнко, тому потерпіла не може зараз давати коментарі, – ділиться її адвокат. – Наразі всі сторони сіли за стіл переговорів і хочуть примиритися із Тамарою Володимирівною. Думаю, впродовж цього тижня конфлікт має бути вичерпаним й квартира таки повернеться пані Тамарі.

А взагалі, я б рекомендував нашим громадянам уважніше дивитися за здоров’ям своїх близьких, особливо, якщо це люди похилого віку. А нотаріусів, юристів – усіх, хто може використати хворобливий стан людей в своїх корисливих цілях, прошу цього не робити. Адже є відповідальність не тільки перед людьми, а й перед Богом».

Днями, щоб заслухати думку покупчині-ріелторки Вікторії Кучиної, Рівненське відділення Асоціація фахівців із нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) під головуванням Ірини Радько провело комісію. Висновок:

 «Вікторія купила квартиру, бо продавчиня свідомо її продавала. Думаю, це не помилка покупця квартири. Але пізніше Тамара Володимирівна передумала продавати, тобто й виїжджати з квартири. Тож Вікторія погодилася розірвати договір й готова передати квартиру назад. Можна сказати, що конфлікт вичерпаний».

• Олександра Нагорна

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: