Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Пам’ятник воякам УПА освятили на Дубенщині

У селі Судобичі Дубенського району освятили пам’ятний знак воякам-повстанцям, який нещодавно встановили на подвір’ї тамтешнього храму.

Пам’ятний знак встановили на місці загибелі у бою повстанців Олексія Гаврилюка (псевдо «Грім»)  та Михайла Петровського (псевдо «Місяць») повідомило видання Horyn.info.

– Це вже тринадцятий пам’ятний знак на місцях поховання українських героїв, встановлений з ініціативи і за кошт нашої команди у населених пунктах Дубенщини, Здолбунівщини, Млинівщини, Радивилівщини, Демидівщини. Ми це робили, робимо і будемо робити. Адже поки освячуватимемо ці могили, доти це буде наша земля, полита кров’ю багатьох поколінь героїв, – зазначив депутат Рівненської облради Олександр Дехтярчук.

Як розповів дослідник Анатолій Василюк, повстанці загинули у нерівному бою 9 липня 1951 року. Тоді з п’яти бійців врятуватися вдалося трьом. Натомість «Грім» та «Місяць» полягли у протистоянні 34 бійцям МГБ. Де поховані повстанці, досі невідомо. Проте тепер їхні рідні та односельці мають змогу поминати вояків біля пам’ятного знака.

#УПА 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: