Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Операція «Мітла». Російських ченців виселять зі Святої Гори Афон

 керівництві РПЦ побоюються депортації російських ченців із Афона. Зокрема, про це повідомляє російське агентство ТАСС з посиланням на Відділ зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату, передає Духовний фронт України.

Чутки про депортацію росіян ходять давно, але активізувалися після повномасштабного військового вторгнення на територію України. Експерти констатували, що після 24 лютого РПЦ вступила в період жорсткої моральної кризи, підтримавши вторгнення в Україну — це може коштувати церкві єдності та авторитету.

Повномасштабне вторгнення в Україну поставило патріарха Кіріла та єпископат перед вибором — засудити війну чи підтримати Кремль, і цей вибір було зроблено. Про це недвозначно говорять дві останні проповіді, які предстоятель РПЦ виголосив у розпал бойових дій, коли сумнівів щодо масштабу кровопролитної війни не могло бути.

У квітні в РПЦ спростували повідомлення про те, що Вселенський патріарх Варфоломій вимагає від прем’єр-міністра Греції «очистити» гору Афон від російських ченців. Зокрема, секретар з міжправославних відносин Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату протоієрей Ігорь Якимчук заявив, що російські ченці на Афоні не отримують загроз про виселення з острова.

Проте за місяць виявилося, що ризик депортації російських ченців зі Святої Гори Афон високий. Не виключається депортація не тільки більшості російських ченців з Афона, а й усіх русофілів незалежно від національності.

Зараз у грецькому суспільстві дедалі більше обговорюють, що останніми роками Свята гора Афон перетворилася на «осине гніздо агентів Путіна». У Росії ж усі заперечують і заявляють, що «обезголовлення» російського дипломатичного корпусу в Афінах та Салоніках та «вигнання» більшості дипломатів — це не що інше, як спроба обмежити російську присутність на Афоні.

У кулуарах кажуть, що операція із «зачистки» Афона («Мітла»), можливо, почнеться найближчим часом.

27–29 травня Вселенський патріарх Варфоломій планує відвідати Святу Гору Афон.

#УПЦ  #РПЦ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: