Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

"Нічийна" вода: в будинку у Рівному тиждень затоплювало підвал, а винних немає

Затоплений підвал і більше метра води у теплових камерах. Таку ситуацію зафіксували наприкінці минулого тижня мешканці будинку на вулиці Коновальця, 22 у Рівному. За словами голови ОСББ, почалося усе ще у середу, 24 лютого, і тривало до ранку понеділка, 1 березня. Суспільне з'ясовувало, в чому причина і чи її хтось вирішив.

Такий рівень води голова ОСББ Ростислав Василишин зафіксував у п'ятницю, 26 лютого, о 16-й годині. 

Це після того, як працівники Рівнетеплоенерго в обід відкачували звідси воду.

"Вона уже знову заповнена до самого верху, що дальше має бути – я не знаю. Ця вся теплова траса заповнена аж до будинку і через ввід теплотраси в будинок заливає підвали будинку", – розповідає голова ОСББ.

Ідеться про підвали 1-го і 2-го під'їздів цієї багатоповерхівки.

"Питання не в тому, що вже сталося, а в тому, що воно продовжує заливати підвали. Воді нема куди діватися, вона знайшла нижню точку і сюди збігається", – додає Ростислав Василишин.

Причиною такої ситуації Ростислав Василишин називає мережу, частину якої розкрили торік у жовтні.

І нині, за словами чоловіка, тудою біжить тала вода, яка й затоплює теплову камеру і підвал.

"Два колодязі так званої "лівньовки" забиті. Принаймні, вода, яка збирається в цих колодязях, перетікає в теплову трасу і по ній ллється до будинку. Всі розвели руками. Тепловики сказали, що теплотраса наша, але не наша вода. Водоканал сказав, що це не наша каналізація, а міськШЕУ сказало, що це не наша "лівньовка", – коментує голова ОСББ на Коновальця.

 Майстер Рівненського міськШЕУ пояснює:

"Ми відповідаємо за зливову каналізацію, яка йде дорогою. Вини Рівненського ШЕУ тут немає ніякої. Ці мережі в нас не на балансі. З моєї точки зору, вирішення одне – цілодобово відкачувати воду, поки не розтане сніг", – говорить Андрій Горбулько.

Минулої п'ятниці, 26 лютого, у вихідні і в понеділок, 1-го березня, відкачувати воду приїжджали працівники Рівнетеплоенерго, – повідомив речник підприємства Олексій Кривошеєв. 

А причину того, що сталося, він пояснює тим, що, коли рили котлован під будівництво дитячого садка – розкрили бетонний жолоб з мережами Рівнетеплоенерго і водоканалу.

"Талі води попадають в жолоб, яким ідуть мережі, і не тільки наші. А ми приїжджаємо того, що всі відмежувалися, то ми приїжджаємо хоча би відкачуємо. Хоча вода – не наша і зона відповідальності – не наша", – розповів речник Рівнетеплоенерго Олексій Кривошеєв.

Замовником будівництва дитячого садка на Коновальця є департамент будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації. 

Виконувач обов'язків його директора Андрій Ярусевич пояснює: теплові камери і підвал будинку підтоплює через те, що були забиті зливові стоки побутової каналізації.

"Питання не в зливовій, а саме в каналізації побутовій, яка була не в будівництві, а яка забилася. Виїжджала бригада, прочистила цю каналізацію – і на даний час проблема усунута. Не ведуться ніякі роботи, звичайно, по нашій каналізації і там немає ніяких причин для того, щоб ми затоплювали якісь будинки", – каже в.о. директора департаменту будівництва та архітектури Андрій Ярусевич.

Засмічену зливову каналізацію як причину підтоплення Суспільному назвав речник Рівнеоблводоканалу Олександр Очкуренко. І додав, що в суботу їхніх працівників до інженерних мереж на будівельному майданчику не допустив підрядник. 

Доступ до мережі їм надали у неділю і тоді, власне, прочистили її.

Наразі немає підтоплень ні в підвалі будинку, ні в тепловій камері, – запевнив виконувач обов'язків начальника управління житлово-комунального господарства Володимир Лапюк. При цьому зауважив, що виявили пошкодження мережі, в якої немає балансоутримувача.

"Збираємо завтра на 10-ту годину працівників усіх причетних до даного питання – і водоканал, і забудовника, який садочок будує, і технагляд, і архітектуру, щоб поставити крапку в даному питанні", – коментує Володимир Лапюк.

Джерело: Суспільне 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: