Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

НАДСТИРЯНСЬКА ВЕСНА

Народився фестиваль “Надстирянська весна” понад два десятиліття тому, нині це вже його 21 гостини. Захід є однією з родзинок Радивилівського району і щоразу стає все більш показним та об’єднує все більшу кількість митців і творчих колективів.

– Головною його метою є розвиток та пропагування української народної пісні, яка ллється з душі нашого народу, є невичерпним духовним джерелом, – розповідає начальник відділу культури Радивилівської райдержадміністрації Тетяна Шуст. – Вона повинна передаватися із вуст у вуста, від покоління до покоління, саме з її допомогою треба виховувати дітей. Вперше фестиваль “Надстирянська весна” був проведений у селі Пляшева, а потім помандрував сільськими радами району, яких у нас є двадцять. Торік, повернувшись на місце свого народження, він вже набув статусу міжрайонного. Цьогоріч до нього знову приєдналися митці із Дубенщини, Млинівщини та Демидівщини. Фестиваль об’єднав наш район, тож ми хочемо, щоб він згуртував і сусідів.

Розпочався мистецький захід зі вшанування великого Кобзаря – квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку поклали голова Радивилівської райдержадміністрації Олег Бернацький та виконуючий обов’язки голови районної ради Петро Ковальчук. Численних гостей зустрічали хлібом-сіллю та щирими вітальними словами.

– Відрадно, що фестиваль знову скликав під свої знамена кращих аматорів, які бережуть та примножують безцінні скарби духовної спадщини нашого народу, – звернувся до гостей Олег Бернацький. – Місце для проведення фестивалю обрано не випадково – саме тут у ХVІ столітті стояв замок графині Ганни Гойської, яка була відомою особистістю на Волині, прославилася як благодійниця і меценатка. У 1597 році вона подарувала Почаївському монастиреві чудотворну ікону Божої Матері, отриману в подарунок від самого грецького Митрополита Неофіта. І саме тут відбудеться свято української пісні, яке подарує нам радість і піднесення. Духовного багатства вам, шановні митці, успіхів у всіх починаннях, нехай творча іскра ніколи не згасає у ваших серцях.

Першу – привітальну – квітку у мистецький вінок фестивалю вплів народний аматорський ансамбль “Забава” Радивилівського районного будинку культури (керівник Марія Петровська). Потому ж, на радість місцевій громаді, яка зібралася в історичному місці, як кажуть, від старого до малого, почесним гостям свята з інших районів, а це керівники Демидівської райдержадміністрації та райради Володимир Вінічук і Микола Панчук, заступник голови Дубенської райдержадміністрації Іван Школяр, “Надстирянська весна” розквітла всіма барвами народного мистецтва нашого краю. Захоплені оплески заслужили народний аматорський ансамбль клубу села Іващуки (керівник Марія Панасюк), народний аматорський фольклорний ансамбль “Вишиванка” із Гаїв Ситненських (Леокадія Загальська), народний вокальний ансамбль районного будинку культури “7х5”, вокальні ансамблі із сіл Дружба (Раїса Мудрик) та Підзамче (Надія Додь) та багато інших. Здивували талантами і гості: тріо “Дивоцвіт” із Демидівщини, тріо “Путилівчанка” із села Пітушків Млинівського району та народний аматорський ансамбль “Семидубські молодиці” із села Семидуби на Дубенщині. Справжньою окрасою свята став танцювальний колектив Козинської школи мистецтв Радивилівського району. Виступи його юних вихованців (керівник ансамблю Василь Кущук) не залишили байдужим жодного з присутніх, запалюючи на обличчях зворушливі усмішки.

Доповнила свято яскрава виставка робіт народних умільців, якими так багата Радивилівщина. Кожен із учасників був відзначений грамотами районної державної адміністрації та районної ради, які є організаторами фестивалю, а також пам’ятними подарунками. Керівництво краю має задум, аби вже наступного року “Надстирянська весна” набула статусу міжобласного фестивалю.

• Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: