На Рівненщині відроджують технічне коноплярство

 Про це повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

 "Перспективи розвитку цієї галузі обговорили сьогодні на нараді з науковцями та підприємцями. В середньому в області технічними коноплями засівається від 200 до 500 га щороку. Наша мета - збільшити площі і створити повний цикл переробки з доданою вартістю", - сказав очільник області.

 Також він додав, що для цього вже виділена земельна ділянка – понад 42 га в Привільненській ТГ. Наразі очікуємо затвердження статусу Індустріального парку.

 Нагадаємо, з технічних конопель можна виготовити 200 найменувань різної продукції. Вона використовується для виробництва:

 тканини (наприклад, пошиття форми для військових);

 медичних препаратів;

 косметики;

 енергетичних технологій.

Зауважимо, розвиток коноплярської галузі дасть додатковий дохід і для фермерів Рівненщини.

Віталій Коваль, за підсумками наради, доручив додати в обласну програму підтримки АПК грант на переобладнання жатки та іншого устаткування для переробки технічних конопель.

 "Рівненщина славилася льонарством та коноплярством. Тому відроджуємо, додаємо інноваційності і створюємо в області продукти з доданою вартістю", - підсумував очільник області.