Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині відбулась тристороння соціально-економічна рада

Конструктивний діалог та комунікація – на Рівненщині відбулось чергове засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Серед присутніх - перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, керівництво федерації профспілок Рівненщини та представники профспілкових організацій та робітники.

Учасники зустрічі зібрались, щоб обговорити питання тарифної політики у сфері енергетики, а також про зміну адміністративно-територіального устрою області.

Так, Сергій Подолін поінформував, що за ініціативою глави держави Уряд уже напрацював інструменти для зниження цін на газ для населення до 6,99 грн за 1 кубометр. Передусім це стосується індивідуальних домогосподарств.

«Ринок газу відкрив закон, що був прийнятий у 2015 році. Але сьогодні без втручання в ситуацію вже б у лютому його кубометр міг подорожчати до 12 гривень. Але цього завдяки владі не відбулося. Прийняті рішення і ціна за газ становить 6,99, за транспортування – 1,79», - розповів посадовець.

Також під час наради учасники обговорили питання, що стосується зміни адміністративно-територіального устрою, реформування райдержадміністрацій. Адже тепер на Рівненщині розпочали працювати 4 РДА, замість 16-ти.

«Процес реорганізації РДА координує облдержадміністрація. До складу комісій з реорганізації входять працівники юридичної, кадрової, бухгалтерської служб, інших відділів і управлінь райдержадміністрацій. Комісії реєструють новоутворену РДА, вносять зміни в реєстраційні документи діючих адміністрацій, припиняють юридичні дії старих РДА, проводять інвентаризацію та передачу майна тощо. Також комісії мають звільнити або перевести на нову роботу працівників ліквідованих РДА», - пояснює Сергій Подолін.

Варто зазначити, що Уряд перерозподілив частину бюджетних призначень, а саме 879 млн грн, передбачених у державному бюджеті за загальнодержавними видатками Міністерству фінансів для забезпечення окремих видатків, пов’язаних з ліквідацією районів.

Розподіл частини бюджетних призначень здійснено за єдиними підходами з урахуванням середньомісячної заробітної плати для райдержадміністрацій, врахованої на 2021 рік, та кількісних показників, наданих облдержадміністраціям за встановленими постановою Уряду формами.

Нагадаємо, до Рівненської РДА приєдналися Здолбунівська, Березнівська, Корецька, Костопільська, Гощанська, Острозька;

до Сарненської РДА – Дубровицька та Рокитнівська;

до Дубенської РДА – Демидівська, Млинівська і Радивилівська;

ще із двох РДА – Зарічненської та Володимирецької – буде утворена одна РДА в новому – Вараському районі, де до цього була відсутня адміністрація.

Так, по завершенню ради сторони соціального діалогу підтримали усі ініціативи та домовились продовжувати співпрацювати у тристоронньому порядку.

#РОДА  #Подолін 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: