Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині планують запровадити нові напрямки позашкільної освіти

Сьогодні на засіданні постійної комісії з питань гуманітарної політики (голова комісії Алла Черній) депутати обговорили необхідність зміни моделі функціонування закладів позашкільної освіти. Йдеться про систематизацію та осучаснення гурткової роботи, упровадження нових напрямків позашкільної освіти, співпрацю з територіальними громадами та упровадження проєктного менеджменту.

Так, департамент освіти та науки облдержадміністрації пропонує створити Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти, об’єднавши три заклади: «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», «Рівненський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді» та «Станція юних натуралістів».

Заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Марина Пашковська каже, що всі гуртки, які існують в цих закладах позашкільної освіти, будуть збережені.

- Це буде комплексний, багатопрофільний заклад позашкільної освіти, який займатиметься, як з внутрішньо переміщеними особами, так і з дітками з особливими освітніми потребами.

Ми маємо намір також запровадити нові напрями в позашкіллі – художньо-естетичний та соціально-реабілітаційний.  Через гурткову роботу буде проводитися реабілітація учасників освітнього процесу, що постраждали внаслідок військової агресії, - розповіла Марина Пашковська.

Водночас вона зауважила, що не йде мова про скорочення працівників. Всі педагогічні працівники будуть працювати.

- Сьогодні ми розглядаємо, як покращити і підсилити роботу позашкільної освіти першочергово в територіальних громадах, де немає доступу до позашкілля. Необхідно спільними зусиллями зробити такий заклад, який був би дієвим та носив характер сучасного національно-патріотичного виховання, - прокоментувала Алла Черній.

Вона теж наголосила, що жоден гурток не буде закритий, однак є напрямки, які вже сьогодні є застарілими і діти їх не відвідують, тому є потреба в оновленні позашкільної освіти.

- Концепція національно-патріотичного виховання повинна включати і естетичне виховання, і мистецьке, а STEM напрям повинен бути не лише у виробничій галузі, але й у мистецькій. Також це і волонтерський рух, в якому сьогодні активно задіяні діти, але вони не є організовані в гурткову роботу. Відтак є необхідність у новому підході до позашкільної освіти, - додала Алла Черній.

Після конструктивного обговорення депутати рекомендували винести питання про створення КЗ «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти» на розгляд чергового пленарного засідання.

#Рівне  #освіта  #позашкільна освіта 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: