Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Радивилівщині етнопарк Ладомирія перетворився на гуманітарний штаб «Добрі справи»

Музейники стали волонтерами і почали допомагати переселенцям.

«Ладомирія» – це унікальний арт-простір на Рівненщині. На сьогоднішні він представлений у вигляді трьох локацій: «Майстерня Етнобрендів», ткацька майстерня «Серпанок» та музей одягу Великої Волині. Але під вимоги воєнного часу частину етнопарку переобладнали під волонтерський центр.

Із 29 березня, а саме тоді він розпочав роботу, допомогу отримали майже 700 переселенців, розповідає керівниця гуманітарного штабу «Добрі справи» Наталія Оксененко.

«Щоб звернутися до нас, людям потрібно мати довідку внутрішньо переміщених осіб. Вона може бути як у паперовому, так і в електронному вигляді. На одну сім’ю ми видаємо продуктовий набір, у який входить борошно, цукор, крупа, чай, печиво. Якщо у сім’ї – більше трьох осіб, то харчів вони отримують більше. Також під час першого візиту переселенці можуть взяти і побутову хімію», - додає Наталія Оксененко.

А ще переселенцям тут дають постіль, рушники, посуд, одяг, книги, ліки, памперси, іграшки та харчування для дітей.

У гуманітарному штабі «Добрі справи», що в Радивилові, допомогу вже отримали внутрішньо переміщені особи і з Чорнобаївки, Херсона, Харкова, Ізюма, Маріуполя, Миколаєва, Бучі, Гостомеля, Ірпеня тощо. Волонтери зауважують, що людей, які зараз приходять за допомогою, менше.

До роботи в штабі долучаються переселенці, зазначає Наталія Оксененко. Зокрема, коли в центрі виникла потреба у сортуванні ліків, свої вміння запропонувала провізорка з іншої області.

Ініціатор проєкту «Ладомирія», голова громадської організації «Центр дослідження та відродження Волині» Volodymyr Dzobak розповідає, що кожен переселенець має особисту історію війни:

«У нас була відвідувачка із Маріуполя. Їй не вдалося врятувати нічого з речей, окрім документів. Зрозуміло, що жінка була у відчаї. Але ми таки побачили її посмішку. Коли жінка отримала речі першої необхідності, вона подякувала, називала волонтерів «рідненькими» і вийшла з приміщення нашого фонду значно бадьорішою».

Наразі волонтерський центр «Добрі справи» працює у вівторок, середу та четвер із 11:00 до 13:00 у м.Радивилів на вул.Шкільна,1.

У той же час етнопарк «Ладомирія» продовжував свою роботу як музей і зараз запрошує усіх бажаючих на екскурсії щотижня з четверга по неділю.

Рівненська обласна державна адміністрація


 

#допомога  #волонтери 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: