Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Місцеві бюджети Рівненських громад не використали маже 212 млн грн на потреби освіти

Місцеві бюджети не використали 7 млрд на потреби освіти.

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6 млрд 826 млн грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції.

Про це повідомляє Міністерство фінансів з посиланням на дані Державної казначейської служби.

За інформацією Мінфіну, такий обсяг коштів утворився насамперед через накопичення на місцевих рахунках цільових коштів, що були надані з державного бюджету на розвиток матеріально-технічної бази українських шкіл.

Водночас кошти використовуються на місцевому рівні дуже повільно і найчастіше вже після початку навчального року.

У Міністерстві фінансів наполягають на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад та забезпечували доступну і якісну освіту її здобувачам. Для цього вони мають бути використані за цільовим призначенням у наступному бюджетному періоді.

«Існуюча тенденція свідчить про акумулювання коштів державного бюджету у місцевих бюджетах», – наголошують у Міністерстві фінансів.

Натомість, зазначають у Мінфіні, залишки субвенції можуть спрямовуватися насамперед на придбання шкільних автобусів, оснащення шкіл комп?ютерами та мультимедійним обладнанням, придбання підручників, оновлення матеріально-технічної бази шкіл.

Окрім того, у Міністерстві фінансів, вважають, що залишки коштів освітньої субвенції можуть використовуватись на ремонт і придбання обладнання для їдалень, підключення шкіл до Інтернету, будівництво нових і реконструкцію шкільних вбиралень, закупівлю засобів індивідуального захисту, дезінфекційних засобів тощо.

Зокрема місцеві бюджети Рівненських громад не використали  маже 212 млн грн на потреби освіти, а обласний бюджет 61 млн грн це випливає з залишків залишки субвенції у місцевих бюджетах. Найбільше не використаних коштів у Рокитнівській селищній ТГ -    25 433 174,3 грн

 

 


 

#бюджет 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: