Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Мандрівники?

Увесь тиждень Рівне і вся область обговорювали несподівану і на перших порах навіть утаємничену  поїздку до США двох однопартійців – міського голови Рівного Олександра Третяка та голови Рівненської облради Сергія Кондрачука. Загалом робочі поїздки українських чиновників за кордон, особливо регіонального рівня – то надзвичайно цікава тема. Звучить гарно, а результат, як правило, завжди нульовий. Я називав би ці поїздки пізнавальними. І громада або хоча б депутатський корпус тієї чи іншої громади мали б  вирішувати,  чи готові вони  фінансувати такі вояжі, чи краще нехай їх очільник буде вдома,  може,  хоча б якусь користь приноситиме громаді.

У період початку опалювального сезону, введення жовтої зони, небезпеки червоної зони, маси проблем у комунальній сфері міста та області їх перші керівники на два тижні помандрували до США. Ось як проінформував про свою поїздку на власній сторінці у ФБ міський голова Рівного Олександр Третяк:
«У рамках робочої поїздки наразі перебуваю в США.  Протягом найближчого тижня насичена програма офіційних зустрічей та перемовин на предмет залучення американських партнерів та інвестицій у місто Рівне. Із 22-го по 23-тє вересня перебуватиму в Штаті Вашингтон, в місті Федерал Вей, з яким у нас налагоджуються доволі непогані перспективи співпраці. Із 24 до 27 вересня, на запрошення Ukrainian-American House, – в місті Сакраменто, Штат Каліфорнія, візьму участь у бізнес-форумі Benefit Dinner, участь у якому братимуть представники ділових кіл, що мають інвестиції в Україні та зацікавлені в налагодженні більш ефективного співробітництва з містом Рівне. Також заплановані зустрічі з керівництвом штату, Конгресменами та Сенаторами, урочисті заходи з нагоди святкування Дня Незалежності України в Каліфорнії, підприємницькими колами, українською діаспорою, а також знайомство з найбільшими бюджетоутворюючими галузями штату. 27-30 вересня – перебуватиму в столиці США, м. Вашингтон, де під егідою Посольства України в США відбудуться зустрічі з Конгресменами та Сенаторами, представниками влади, а також відвідаю ключові аналітично-дослідницькі центри. Сполучені Штати Америки є одним зі стратегічних партнерів України, тому налагодження взаємодії з цією країною як на рівні місцевого самоврядування, так і в співпраці з бізнесом та потужними інвесторами може мати взаємовигідну співпрацю. Разом зі мною в цій робочій поїздці перебуває і голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук».
А ось що повідомила нам начальник відділу забезпечення керівництва обласної ради Марина Степанюк:
«Голова обласної ради перебуває у США на запрошення Українсько-Американського Дому з метою участі у щорічному заході «Ukrainian Fair» у Сакраменто, Каліфорнія. Тема цьогорічного заходу – «Разом для кращого». Як зазначено в офіційному запрошенні, «Ukrainian Fair» є одним із найбільших україно-американських заходів у США. Його мета - представити розмаїття культури та історії України американській та українській громадам, а також сприяти зв’язкам між державами. У цьогорічному заході візьмуть участь спеціально запрошені доповідачі, представники влади США та України, керівники громад та бізнесу, лідери громадської думки та ін. Як зазначив Сергій Кондрачук, найближчим часом запланована зустріч з мером міста Федерал-Вей, очільником місцевої поліції, представниками торгово-промислової палати. Під час візиту також відбудуться зустрічі у Вашингтоні, зокрема – з конгресменами, представниками Білого дому. У різних містах США українці спілкуватимуться з нашою діаспорою, а також візьмуть участь у заходах до 30-ї річниці Незалежності України. Загалом поїздка досить насичена, тож про інші зустрічі та візити повідомлятимемо згодом. У відрядженні Сергій Кондрачук перебуває до 1 жовтня 2021 року включно».
Достеменно так і не відомо, хто ж кого взяв із собою в заокеанську поїздку:  Кондрачук Третяка, чи Третяк  Кондрачука. Адже пресслужби кожного із посадовців подають інформацію в такому ракурсі, наче американська сторона запросила саме їхнього  очільника до США.
А ось які коментарі залишили рівняни під постом міського голови
• Galina Krupka:
«Пересічному громадянину міста залишається тільки молитися...
Копійчані витрати на відрядження на 10-12 діб  за кордон кількох осіб (80 євро добові + проїзд, проживання в готелі +...) ніщо у порівнянні з проблемами, що вирують сьогодні в громаді. У кожного своє бачення цих проблем: підвищення цін на комунальні послуги, бунти вчителів проти вакцинації, незаконне будівництво біля «Сільпо» на автовокзалі, ця жовта зона...»

• Павло Краснопольський:
«1. Співпраця - в якій галузі?
2. Співробітництво - кого з ким і в яких аспектах?
3. Взаємовигідна співпраця. Що Рівне може запропонувати? На чому базується вигода для США?
4. Що може перейняти в аналітико-дослідницькому центрі мер українського міста, в якому нема аналогу американського об’єкта екскурсій?
Прості запитання».

• Татьяна Слободюк-Півень:
«Ніяких зрушень щодо благоустрою міста навіть і не бачу!..»
Щоправда, є чимало коментарів на кшталт:
• Леонід Бусецький:
«Наснаги від Господа!»
Сподіваюся, що, судячи з цих  коментарів,  ви вже зрозуміли, наскільки «важливою» і «продуктивною» є поїздка Олександра Третяка та Сергія Кондрачука до США і наскільки вагомими будуть її результати.  У кращому випадку так зване налагодження ділових контактів відбудеться на рівні вітальних рукостискань, хоча, враховуючи протиепідемічні заходи, навіть і їх може не бути. Тож візит двох посадовців регіонального рівня з України залишиться так ніким і не помічений. Проте тут, у Рівному, ми, очевидно, почуємо зовсім іншу історію.
• Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: