Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Лікарі на Рівненщині видалили восьмисантиметрового паразита з обличчя жителя Здолбунівщини

І знову, втретє в цьому році, довелось зустрітись з дирофілярією лікарям одного з медичних закладів нашої області. Пацієнтові зі Здолбунівщини видалили восьмисантиметрового паразита Dirofilaria repens з ділянки щоки. Випадок цікавий, адже хворий більше ніж 9 місяців шукав причину появи пухлини на обличчі, абсолютно безболісної, без характерних для дирофіляріозу відчуттів руху, повзання під шкірою, свербіння, яка в один момент збільшилась вдвічі. Пацієнт прооперований та почувається задовільно, паразит видалений та ідентифікований як підшкірна дирофілярія, в осередку захворювання проводиться комплексне епідеміологічне обстеження.

Це 45-й випадок місцевого підшкірного дирофіляріозу в області, реєструється він у нас з 2005 року, щороку фіксуємо нові факти та прогнозуємо й надалі позитивні знахідки, адже в області є всі передумови для виникнення та поширення даного паразитозу серед людей. Головними чинниками, які впливають на розповсюдження дирофіляріозу на Рівненщині є наявність джерела інфекції, а це собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини; збільшення кількості волоцюжних тварин; міграція дичини, яка не контролюється; зміна екологічних умов та збільшення чисельності комарів (а передають захворювання всі їх кровосисні види); потепління клімату, що сприяє більш швидкому дозріванню інвазійних личинок в переносниках та обороту інвазії в природі.

Захворіти на підшкірний дирофіляріоз може кожен з нас, адже уникнути контакту з комарами досить складно. Однак, панікувати при виявленні у себе симптомів даного захворювання не потрібно, його прогноз сприятливий, після хірургічного видалення паразиту настає одужання.

Запорукою оздоровлення нашої області та держави від дирофіляріозу є подолання захворюваності серед тварин — джерел інвазії — шляхом їх дегельмінтизації, регулювання чисельності бродячих тварин, захист людей та тварин від укусів комарів, обізнаність населення та медичної спільноти щодо зараження, проявів та профілактики даного захворювання.

 Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб


 

#паразит 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: