Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Художниця Мирослава Волощук: Хоча війна, треба рухатися і творити

Художниця Мирослава Волощук жила в Рівному, тут минуло її дитинство, навчання в школі, студентські роки, а після одруження переїхала до Вараша. Саме там зараз знаходиться її майстерня.

Мирославо, як твій настрій та справи?

Та ніби добре, наскільки це можливо зараз.

Ти довгий час жила в Рівному. Сумуєш за ним?

Я вже тривалий час живу в іншому місті. Тут моя сім’я, мої дітки та друзі, моя улюблена робота. Рівне – це моє дитинство та роки юності. Приємна ностальгія та спогади. Сумую зрідка, але вдячна за те, що маю.

Чому ти вирішила малювати картини, чому стала художницею?

Малювати я люблю, із самого дитинства, скільки себе пам'ятаю, малювання –  невіддільна складова мого життя. Я щаслива людина! Моя робота – це моє улюблене заняття! Що може бути краще?

Спочатку малювала для себе, для душі. Дарувала картини близьким і друзям. Та коли в мене почали купувати мої роботи, це приносило величезну радість. Це означає, що мої роботи подобаються, їх хочуть бачити у своїх оселях! Супер! Ось так і почався мій шлях художника.

Пам’ятаєш свою першу картину?

Дивлячись, що вважати першою картиною. Пам'ятаю всі перші – першу в художній школі, першу в декретній відпустці, першу в моїй власній майстерні.

У тебе є таке місце сили в Рівному, яке тебе надихало на початку кар'єри художниці?

Рівненський гідропарк, Устя, Басівкутське озеро. Дуже люблю водойми! Взагалі наше Рівне дуже гарне і затишне місто, особливо зараз це відчуваю, коли в Рівному буваю лише зрідка.

Розкажи про свої виставки, можливо, маєш плани, щоб організувати нову?

Виставки персональні та групові в мене були в моєму місті Вараш, де вже мій другий дім, та в Києві.

Що любиш малювати найбільше?

Мої роботи, мій живопис – це завжди про радість, про щастя. Це хороші емоції та позитивний настрій. Я взагалі дуже вільний художник. Я пишу тільки те, що люблю. Я ласунка і не дивно, що в мене виникла серія натюрмортів десертів (понад 70!), зараз вони розійшлися по всьому світу. У США навіть створюють пазли з моїми солодкими натюрмортами.

А в Чехії вийшла серія аксесуарів для айфонів та айпадів з моїми десертиками.

Серія пташечок та натюрмортів, тваринок та пейзажів – теж про щастя, про те, що я люблю.

пташечка.jpg

У які ще країни "поїхали" твої роботи?

Мої картини розлетілися практично по всіх куточках світу: США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Франція, Великобританія, Нідерланди, Китай, Філіппіни, Італія, Іспанія, Німеччина, Польща, Мальдіви, ОАЕ, Африка... Все і не згадаю.

Тобто живопис для тебе став основною роботою?

Я щаслива, бо моя робота – це моє улюблене хобі! Так, я стомлююся після довгих годин роботи; як і в будь-якій роботі, у малярстві є свої нюанси. Але на роботу, у свою затишну майстерню я біжу з величезним задоволенням. Я працюю офіційно, я ФОП і сплачую всі потрібні податки.

Як ти знаходиш замовників?

Я непогано знаю англійську мову, і це дає мені змогу більш-менш на рівні спілкуватися з моїми замовниками з різних куточків світу. А за допомогою інтернету можна жити в маленькому містечку Вараші у віддаленому куточку Рівненської області й мати змогу спілкуватися з усім світом.

Війна, безперечно, вплинула на твою творчість…

Коли почалася війна, моя творчість зазнала теж величезних змін...

Ну як тут про радість, коли болить?

Я довго не могла нічого писати. Потім зрозуміла, що, хоча війна, треба щось робити, треба рухатися і творити.

Я розпочала творчі заняття для малят з живопису. Мої маленькі художники навчаються творити радість! Мої учні-малятка – це місцеві дітки та дітки, тимчасово переселені з інших регіонів. Я спостерігаю, як вони "оживають", радіють і посміхаються від нашої спільної творчості, і це допомагає й мені. Я потрібна, я можу допомогти іншим! Це дає мені сили та натхнення.

Зараз я розпочала нову серію робіт "Моя Україна". Це про любов, любов до нашої землі, нашої природи. Наша Україна нереально красива і сильна! Я хочу написати пейзажі з усіх куточків нашої країни! Я знову пишу і пишу те, що люблю. Надіюся, згодом зроблю персональну виставку з "Моєю Україною".

Це крута ідея, дякую, Мирославо.

 

Розмовляла Ірина Грабчак, студентка спеціальності «Журналістика» НУВГП

Фото – зі сторінок художниці у Фейсбук

#художниця 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: