Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Кабмін дозволив вирубувати ліс на Рівненщині, аби добувати бурштин

Приватне підприємство, яке здійснює видобуток бурштину, та лісгосп судилися один із одним за ліс із 2019 року. 

Уряд наказав ДП «Володимирське лісове господарство» вирубати ліс та чагарники для видобутку бурштину. Про це стало відомо 31 березня на засіданні Кабінету Міністрів України. 

Повідомляє GreenPost.

Йдеться про родовище «Володимирець Східний». Гірничі робити буде вести ТОВ «Центр «Сонячне ремесло». У Кабміні наголошують, що це забезпечить роботою робітників підприємства та надходження до місцевого бюджету плати за землю.

Нагадаємо, що приватне підприємство «Сонячне ремесло» почало судитися з лісниками та чиновниками ще у 2019 році. 

Все через те, що в кінці 2018 року, товариство уклало договір з Володимирецькою адміністрацією на оренду 60 гектарів землі поблизу селища. Але почати видобувати бурштин на цій ділянці так і не змогло. Адже на ній росте ліс. 

"Коли Кабмін виносить рішення про вилучення земельної ділянки і переведення її до земель промисловості, дерев там уже не мало би бути, але вони, фактично, там є.  Ми подали до суду, оскільки вважаємо, що ліс належить лісгоспу і він його повинен прибрати", - скаржиться адвокатка підприємства Ольга Стрижова.

Натомість у Володимирецькому лісгоспі непохитні: приватне підприємство не надало дозвільні документи на вирубку зелених лісових насаджень.  

Попри те, що зараз у розпорядженні правоохоронних органів та Міндовкілля з'явилися новітні технології, які допомагають відстежити незаконне видобування копалин, в Україні досі не припинено видобування бурштину "чорними копачами".

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: