Фіктивні медпослуги у звітах до НСЗУ: колишній керівниці лікарні повідомили про підозру

За процесуального керівництва Рівненської окружної прокуратури колишній головній лікарці медзакладу повідомлено про підозру у зловживанні своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а також несанкціонованій зміні інформації, яка обробляється в автоматизованих системах (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України).

Згідно з матеріалами слідства, очолюючи одну з лікарень Рівненського району, у липні – вересні 2022 року жінка подавала до НСЗУ звіти з викривленими даними: завищувала вартість послуг і вказувала пацієнтів, які фактично їх не отримували.

Такими діями посадовиці було Національній службі здоров’я України завдано збитків на майже 1 млн грн, які були успішно освоєні медичним закладом.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Досудове розслідування проводять слідчі ВП №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, за оперативного супроводу УСР в області ДСР НПУ.

Жінці загрожує до 6 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

• За матеріалами Рівненської окружної прокуратури