Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

День сім’ї, науки та Європи в Україні

Щорічно, 15 травня, відзначається День сім’ї, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 47/237 в 1993 році. Ідея цього свята виникла ще в 1989 році, коли Генасамблея ООН проголосила 1994 Міжнародним роком сім'ї, а в 1993 році прийняла резолюцію про заснування сьогоднішнього свята.
З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Сім'я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя сім'ї – ось мірило розвитку і прогресу країни.

Родина та сімейні стосунки – одні із  найважливіших речей у нашому житті. Сім’я, родина, рід… До цих головних надбань людського суспільства ми, українці, завжди ставилися й ставимося з особливою святістю та повагою. Хто ще може підтримати, втішити, допомогти, вислухати та дати слушну пораду у важких життєвих ситуаціях, як не найрідніші люди. Хто щиро розділить радість у моменти щастя, як не близькі та кохані. Тож не дивно, що прийнято відзначати таке чудове свято!  Пам’ятайте – сім’я найважливіше! Бережіть сімейний вогник, свої рідних! Нехай у кожній сім’ї буде  непохитна твердість родинних стосунків, мир та злагода!

У третю суботу травня в Україні також відзначається професійне свято працівників науки – День науки. Свято встановлене указом президента № 145/97 від 14 лютого 1997 року. Вищою державною науковою організацією України є Національна академія наук України (НАН України), утворена 27 листопада 1918 року. Свого часу вона була однією з найбільших республіканських академій, які працювали в Радянському Союзі. У 1999 році був прийнятий Закон України «Про науку і науково-технічну діяльність», в якому були регламентовані основні напрямки функціонування науково-технічної сфери країни. Сьогодні Національна Академія Наук України включає понад 170 наукових установ, в яких працює майже 35 тисяч осіб (загальна чисельність працюючих, з урахуванням організацій дослідно-промислової бази і сфери обслуговування, складає приблизно 43 тисячі чоловік). НАН України займається дослідженнями в галузі технічних, природничих, гуманітарних і суспільних наук. У структурних рамках Академії функціонують регіональні наукові центри. Крім того, в Україні діють 1400 науково-дослідних інститутів, понад 300 вищих навчальних закладів.

Із 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до указу президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Головною метою даного свята є  прагнення до зближення з країнами Європейського союзу в зв'язку з планами України вступити ЄС. Свято в Україні було задумане і як день, коли жителі країни відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. За традицією останніх років, до цього свята були приурочені різноманітні заходи: презентації європейських країн з виставками і дегустаціями традиційних страв, естрадні концерти за участю українських та європейських виконавців, які проходили на головних площах усіх великих українських міст.
До речі, в 1887 році на Закарпатті  на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 56'3 "північної широти і 24 ° 11'30" східної довготи.

 

 

 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: