Чи варто відвідувати солярій?

Що б дати відповідь на це питання, необхідно знати переваги та недоліки відвідування солярію і вирішити для себе, чи виправданий ризик заради шоколадної засмаги.

 У дозованій кількості солярій справді корисний, але не варто зловживати часом, проведеним під лампами.

 Ось кілька його головних переваг:

 сприяє синтезу вітаміну D;

 попереджає депресію;

 готує шкіру до природного загару;

 профілактика шкірних захворювань, а саме показано хворим на псоріаз.

 Розглянемо основні мінуси відвідування солярію:

 засмага у солярії передбачає високий рівень УФ-випромінювання протягом короткого проміжку часу, тому завжди існує ризик отримати опік шкіри;

 при передозуванні може збільшувати ризик виникнення ракових захворювань та може викликати прискорене старіння шкіри;

 погіршує якості волосся;

 при недотримані правил безпеки можна отримати опік рогівки, сітківки або прискорити вікові зміни кришталика;

 в ряді випадків призводить до виникнення психологічної залежності від ультрафіолетових променів – так званої танорексії. Вона проявляється в постійному бажанні в будь-який час року мати засмаглу шкіру, як результат — депресія.

 У деяких країнах діють закони, які забороняють неповнолітнім користуватися послугами солярію.

 Солярій — це безпечно, якщо правильно підходити до процесу штучної засмаги. Перед першим відвідуванням солярію важливо з'ясувати у сімейного лікаря, чи немає протипоказів до нього.

Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб