Цегла - сварицевицька, якість - європейська

Раніше ми розповідали, що зі сварицевицької цегли будують елітні будинки столиці та її передмість. Але, як виявилося, на будівництво котеджних містечок у Рівному цегла приїжджає також зі Сварицевич. Причина проста, як пояснюють будівельники, – висока якість продукту.
– Наша фірма-підрядник контролює якість будматеріалу, - каже директор ТзОВ «Східний квартал Рівне» Віктор Корень. -  Зі «Сварицевицькою цеглою» ми працюємо з липня. Порадили нам її колеги-підрядники. Добре, що прислухалися до них, адже ця цегла «із запасом» відповідає своїй марці і якості. До цього, коли на будмайданчик привозили цеглу, було море «бою», зі сварицевицькою – все зовсім інакше: якщо і трапляється, то в одиничних випадках. Словом, якістю повністю задоволені, тому й рекомендую її своїм колегам. Скажу більше, якби будував свій будинок зараз, то тільки з цієї цегли!
Муляр-монтажник Олег Мацута все своє трудове життя провів на будовах. Одразу після училища, каже, на будівництво й пішов. Тож у цеглі чоловік знає толк. Отож пояснює, що така цегла, передусім, краща для кладки – в кінцевому варіанті стіна стане монолітною. Серед головних переваг пустотної сварицевицької цегли і чудова теплоізоляція. Як каже майстер, кожен будинок тут розрахований на чотири сім’ї, тож треба подбати, щоб усім було тепло. Досягти бажаного вдасться не тільки за рахунок опалювання, а й завдяки будматеріалу зі Сварицевич.
Нерідко, зазначають будівельники, будуючи власну оселю, люди не приділяють належної уваги будматеріалу, і помешкання, яке могло б слугувати цілим династіям, не може й одній сім’ї послужити як належить.
Поміж тим «Сварицевицька цегла» орієнтує свою продукцію передусім на  краян. Тож її переважно використовують при зведенні приватних будинків та котеджів. Високоякісна пустотна цегла вже давно стала візитівкою цього підприємства. Сертифікована вона по марці 100, хоча де-факто відповідає маркам 125-150. Проте вже зовсім скоро, як запевняє очільник «Сварицевицької цегли» Олег Нечитайло, марка «підросте» на 20-30 одиниць, адже на підприємстві завершується добудова тунельної печі. Відповідно у новій печі цегла буде піддаватися ще вищій термообробці, що неминуче позитивно вплине на її якість. Що вже казати про розвиток, коли просто функціонування цього підприємства – це вже неабиякий плюс для сварицевицької громади. Адже знайти роботу з пристойною зарплатнею сьогодні непросто, а знайти таку в селі – й поготів.
– Ми постійно намагаємося розвиватися, - зазначає Олег Нечитайло, - щоб підвищити якість нашої продукції. Робиться це для того, щоб наші краяни, як зрештою і всі споживачі, мали доступ до високоякісного продукту. Бо зведення власного будинку – це не просто інвестиція в майбутнє, це інвестиції своїм діткам, онукам. Бо для чужих – то дім,  а для себе ж – житло, оселя, родинне гніздо. А розвиток будь-якого підприємства – це інвестиція у розвиток нашого краю. Відтак маємо чимало цікавих пропозицій для наших земляків, як, зрештою, й для кожного споживача – на будь-який смак та гаманець.
Вже незабаром тут сертифікують цеглу повнотілу марки 200. Олег Нечитайло зазначає, що в нашому регіоні вона буде ексклюзивною. В її складі майже 30 відсотків займатиме вогнетривка глина. Це буде пічна цегла, яка з покращеним теплозбереженням, ідеально підходитиме для груб, печей, коминів.
Ще однією новинкою стане «Баварська цегла». Вона відповідає кольоровій гамі традиційної німецької цегли. Однак не лише колір, а й німецька якість – ще одна причина дати цеглі із Сварицевич німецьку «прописку».
• Анатолій Андрієвський