Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

920 років Дубна відсвяткують на загальнодержавному рівні

За інформацією управління Апарату Верховної Ради України прийнято Постанову «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році».
Постанова визначає перелік річниць найважливіших подій в суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2020 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні «з метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам'яті та належного відзначення і вшанування пам'ятних дат і ювілеїв».
Зокрема, наступного року на державному рівні відзначатимуться:
1075 років з часу першої писемної згадки про місто Коростень;
1075 років з початку правління княгині Ольги;
920 років з часу першої писемної згадки про місто Дубно;
900 років з часу першої писемної згадки про Видубицький монастир;
500 років з часу створення Нобельського Євангелія – найдавнішої рукописної книги Полісся;
400 років з часу відновлення православної ієрархії у Києві та обрання Київським православним митрополитом Йова Борецького;
375 років з часу заснування міста Слов'янська;
310 років з дня прийняття Конституції Пилипа Орлика;
250 років з часу заснування міста Запоріжжя;
155 років з дня відкриття Одеського національного університету імені Мечникова.
Також Постановою рекомендується Кабінету Міністрів України створити організаційний комітет з відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2020 році та розробити і затвердити відповідні плани заходів. Профільним міністерствам (освіти і науки; культури, молоді та спорту; закордонних справ) рекомендовано проводити в навчальних закладах уроки, виховні години, засідання за круглим столом, конференції, інші тематичні заходи, приурочені до пам'ятних дат та ювілеїв; включити відповідні теми до переліку конкурсів МАН, а також до рефератів, курсових та дипломних робіт у навчальних закладах; забезпечити організацію у закладах культури тематичних виставок, експозицій, приурочених до пам’ятних дат та ювілеїв; опрацювати питання щодо завчасного включення найбільш визначних дат української історії до списку знаменних дат ЮНЕСКО. Також рекомендовано Держкомтелерадіо створювати тематичні теле- і радіопередачі та висвітлювати заходи із відзначення пам’ятних дат та ювілеїв. ПАТ “Укрпошта” запропоновано видати поштові конверти та поштові марки, а Національному банку України – виготовити ювілейні монети з нагоди пам’ятних дат та ювілеїв 2020 року, повідомляє Дубно - влада - онлайн.

#святкування  #річниця  #Дубно 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: