Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

30-річчя Народного Руху України за перебудову відзначили на Рівненщині

30-ту річницю створення Народного Руху України за перебудову відзначили у Рівному, зазначають на сайті Рівненської облдержадміністрації.

На урочисту подію, що відбулася в органному залі, з'їхалися активісти з різних куточків області. Учасники ділилися спогадами та говорили про тривалу боротьбу українців за незалежність. Під час урочистостей учасникам Руху вручили відзнаки.На фото - Микола Поровський - один з засновників НРУ за перебудову, який у 1988–1991 роках був активним учасником національно-визвольної боротьби за незалежність України, а у 1989-1994 роках став головою Координаційної Ради та заступником Голови Народного Руху України.

«Без перебільшення можна стверджувати, що історія Руху нерозривно пов’язана зі становленням і розвитком сучасної України. Тоді у 80-ті, у часи панування комуністичного режиму, рушійною силою Руху став емоційний порив, передусім, творчої інтелігенції, яка морально була готова до спротиву тодішній владі. Це були люди, які не побоялися сказати вголос, що є Україна, є українці і є вічна воля українського народу до власної державності. Можливо, саме завдяки цьому наш народ на початку 90-х років використав унікальну нагоду, що випадає чи не раз на тисячу років - створив власну державу», - підкреслила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Усі охочі могли переглянути фільм про події, що відбулися 30 років тому, які передували здобуттю незалежності нашої країни.

Також, на заході виступали українські мистецькі виконавці, серед яких – тріо «Срібна терція» та етно-гурт «Дуліби». На дворі органного залу відбулися показові виступи бойового гопака та дефіле оркестру. Потому відбулася хода до пам’ятної дошки В’ячеслава Чорновола – лідера Народного Руху України.

#Рівненщина  #Народний Рух  #за перебудову  #відзначили  #річниця 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: