Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Ухвалено положення про громадський бюджет Вараської громади

Наступним кроком має стати ухвалення програми та затвердження координаційного комітету. Тож вже незабаром у Вараші можна буде реалізовувати проєкти для добробуту громади, запропоновані ініціативними мешканцями. Все, що для цього потрібно, – подати відповідну ідею проєкту та отримати підтримку жителів громади. Згодом проєкт оцінює відповідна профільна комісія. Якщо все добре, то проєкт отримує фінансування – з частини коштів, що закладені спеціально для цілей бюджету участі. До речі, автором ідеї проєкту може бути житель громади, якому виповнилося 14 років.

Джерело Володимирець.Сity.

Усі подані проєктні ідеї розподілятимуться за категоріями:

  • сільські – реалізуються виключно в селах територіальної громади, бюджет одного проєкту не повинен перевищувати 100 тисяч гривень;
  • освітні – реалізуються виключно в закладах загальної середньої освіти, бюджет одного 250 тисяч гривень;
  • малі – реалізуються на території всієї територіальної громади (за виключенням закладів освіти), бюджет одного 150 тисяч гривень;
  • великі – реалізуються на території всієї територіальної громади (за виключенням закладів освіти, бюджет одного проєкту 500 тисяч гривень.

Для жителів Вараської громади громадський бюджет відкриває чимало можливостей. Так можна реально допомогти громаді власними ідеями, навіть якщо ви не маєте жодного відношення до владних кабінетів, але не стоїте осторонь проблем, розділяючи громаду на «ми» і «вони».

Тішиться такому кроку керуючий справами Впраської ради Сергій Денега, бо ж ще кілька років тому мріяв, аби й у рідному місті діяв механізм громадського бюджету.

– Ідея запровадити громадський бюджет у Вараші виникла ще в 2017 році, – розповідає пан Сергій. – Перші кроки були зроблені в рамках проєкту Громадянської мережі ОПОРА/Рівне. Тоді ще як депутат міської ради налагодив контакти з Андрієм Токарським, і ми провели три одноденних тренінги та разом з вараськими активістами напрацювали перший варіант Положення про громадський бюджет. Тож пропоную активістам вже готувати ідеї та активно долучатися до процесу бюджету участі.

До слова, Вараську громаду відібрали для участі в проєкті «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», що покликаний популяризувати електронні інструменти взаємодії громадськості з владою із застосуванням платформи E-DEM шляхом навчання представників громад на тренерів. Тож усіх, хто хоче навчитися, а згодом і навчити азам сучасних методів електронної демократії у Вараській громаді, просять реєструватися за формою чи контактувати із Сергієм Денегою.

#бюджет  #Вараш 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: