Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Рівному триває марафон до Дня Європи

На майдані Незалежності у Рівному сьогодні розпочалися заходи з нагоди Дня Європи. В урочистостях взяли участь голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, його заступник Сергій Гемберг, керівництво міста, Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку Славомір Місяк, гості та громадськість.

У вітальному слові Віталій Коваль зазначив, що саме на спільних, зрозумілих, високих і прозорих цінностях можна збудувати правильні партнерські взаємовідносини з Європою. «Європейський союз відкритий для тих, хто сповідує його цінності. Для українців завжди були пріоритетними свобода та повага до братніх сусідніх держав. Ми ніколи не починали війну, а лише захищали своє. Для нас головне – об’єднання навколо цінностей, які ми сповідуємо», - наголосив Віталій Коваль.

У свою чергу, Славомір Місяк, повідомив, що Європа – це система спільних цінностей. Солідарність держав, яка, з одного боку, є запорукою демократичної системи, а з іншого – джерелом поваги та толерантності.

«Європа – це не лише назва одного з континентів, а Європейський Союз – бюджет та фонди швидкого розвитку. Це, насамперед, ідея, яка розвинулася на основі негативного досвіду Другої світової війни. Європа – це спроба створити вільний від війни геополітичний простір та забезпечити індивідуальні права людини», - розповів Славомір Місяк.

На святі для рівнян та гостей міста діє «Європейське містечко». Там проводять  презентації своєї діяльності кращі шкільні європейські клуби, вікторини та конкурси, майстер-класи та анімаційні розваги для дітей.

Окрім того, присутнім презентують свої виступи творчі колективи міста. У рамках акції «Рівне - безпечне європейське місто» відбувається демонстрація пожежно-рятувальної техніки. Також, усі охочі можуть почастувати запашної кави під супровід класичної музики камерного оркестру.

А вже завтра естафету святкування прийматиме місто Дубно. У замку усі охочі зможуть відвідати виставки, експозиції та ярмарки місцевих виробників. Також відбудеться презентація «Рівненщина туристична та потенціал регіону», після якої - підписання меморандуму про партнерство та співпрацю між громадами Дубенського району та Седлецького повіту Польщі.

• Прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: