Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Млинівчанка оздоблює все навколо «петриківкою»

Звичайно, для більшості людей карантинні обмеження створюють дискомфорт, погіршують фізичний та психологічний настрій. Але є люди, яких незвичні ситуації спонукають до пошуку  виходу. Вихід кожен бачить в іншому: хтось – у спорті, книгах, а хтось шукає його у долученні до мистецтва.  Банально, але хочеш жити –
умій пристосува­тися до обставин.

Так сталося із жителькою Млинова Тетяною Мяловою. Життєвий шлях склався так, що довелося покинути роботу і зайнятись підприємництвом, і, як і більшості, шукати нові шляхи для своєї реалізації. Навчилась багато дечого, нині ж пані Тетяна опановує петриківський розпис. А відкрити такий талант жінці допоміг її старший син-художник.
Особливість петриківського розпису – зображення рослинних візерунків, переважно квіткових, і створення фантастичних, небувалих у природі форм квітів, в основі яких  лежить уважне спостереження за місцевою флорою. Широке застосування в розписі мають мотиви садових і лугових квітів.


Професійні майстри «петриківки» здебільшого малюють без попередньо накресленого контуру і не користуються вимірювальними інструментами. Майбутній витвір заздалегідь виношують в уяві і виконують лише після того, як композиція повністю продумана.
Тетяна Мялова не вважає себе майстром, лише аматоркою.


«Я народилася й проживаю у Млинові, – розповідає жінка. – Хоча доводилося жити і на території, яка нині окупована – починала навчання в Житомирському технікумі за спеціальностю «архітектура», продовжувала в  гірничо-металургійному інституті на Донбасі, а закінчувала в  теперішньому Національному університеті водного господарства та природокористування. Ще в шкільні роки займалась в студії юних художників (тепер Млинівська художня школа), в якій викладач Олександр Панасович Довгалюк на все життя прищепив мені любов до мистецтва і потяг до творчості. Тож, якщо говорити коротко, я – технар за освітою й гуманітарій за покликом душі.


В останні 3,5 року працювала начальницею господарської групи відділу освіти, молоді та спорту Млинівської районної державної адміністрації. Робота мені подобалася, вона була цікава і відповідальна. Але прийшли реформи – скоротили район, адміністрацію і її працівників.
У мене є двоє синів. Старшого, коли він був маленьким, я підштовхнула до навчання в художній школі, а  він, вже будучи дорослим, допоміг і мені зайняти свої руки й голову саме петриківським розписом. Так склалося, що для одних людей потрібно було розписати кухонні меблі петриківським розписом, і я ризикнула взятись за цю роботу. Для цього довелося починати навчання з нуля, шукаючи відеоуроки в ютубі».


– Нині я доглядаю за своєю хворою мамою, тому дуже рідко виходжу з дому. Заповнюю час розписами,  залюбки оглядаю роботи професіоналів, бачу свої помилки і дуже хочу покращити своє вміння… Окрім петриківського хочу спробувати самчиківський розпис, адже в  цих  розписах  живе душа нашого народу.


У докарантиний період декілька разів брала участь у «Музейних гостинах» у Рівному та в «Медових гостинах» у Млинові. Був період, коли захопилась виготовленням біжутерії, виробами з бісеру, виготовляла різноманітні дерева, які виставляла в галереї «Оберіг» Млинівської районної бібліотеки та в Дубенському замку з допомогою вже покійного художника Тараса Більчука.


Фото власних виробів  пані Тетяна виставляє на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук. І, читаючи коментарі під тими фото, відчувається, що охочих придбати такий сувенір чимало. Тому довго вироби в жінки не затримуються.


«Зараз розпис для мене - це неабияка розрада, мій кольоровий острівець в рутинній одноманітності буднів, своєрідна арт-терапія, завдяки якій я бачу світ в яскравих кольорах, – щиро ділиться млинівчанка. – Сподіваюся, що закінчиться вірусний етап і я знову відвідаю «Музейні гостини». Взагалі, для мене не є основним щось своє показати, здебільшого – хочеться просто побути в колі народних умільців і, щоб не їхати із порожніми руками у Рівне, везу щось зі своїх виробів – раптом комусь із гостей сподобається.
Тож і всім раджу: знаходити позитив  у буднях,  шукати і бачити  красу у звичайних  речах».
• Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: