«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

 Звідусіль

По «Журавлину» у Бродницю

Поліський край здавна славився цією цілющою ягодою, що у запашному чаї допомагає зігрівати довгі зимові вечори чи рятує від застуди й поганого настрою. Але вона ще й неабияк гуртує довкола себе людей, даруючи їм гарне дійство, теплу розмову та насолоду від прадідівського мистецтва. Саме так було в останній вересневий день у селі Бродниця Зарічненського району, де вже втретє відбувся обласний фольклорно-етнографічний фестиваль «Журавлина».

40
 
 
Новокорецький Мічурін

Так на Кореччині жартома нази­вають Віталія Чату. Такого фаната-садовода треба ще пошукати. Яких лишень екзотичних сортів у його господарстві немає! Лише яблунь - до соро­ка, а ще - 12 сортів груш, 28 - персика, по п’ять - вишень, слив, абрикосів тощо. Все навіть перерахувати непросто. Тож приходять і приїжджають до Віталія Миколайовича за саджанцями, плодами та про­фесійною порадою звідусіль, і він щиро ділиться своїми секретами.

31
 
 
Романтичний саксофон родини Гичунів

Коли на початку 60-х років минулого століття селянин із села Річки Корецького району Феодосій Гичун продав корову і купив для свого сина Миколи кларнет, то односельчани були не те що здивовані, а навіть дещо спантеличені. Дехто при згадці про вчинок Феодосія крутив пальцем біля своєї скроні. Навряд чи на якийсь дивовижний результат розраховував і селянин, він просто сподівався на те, що в майбутньому син гарантовано матиме шматок хліба. Зрештою старання простого річецького дядька не пропали марно. Сьогодні родину Гичунів знають далеко навіть за межами Корця. Бо музика стала більше ніж хобі не лише для старійшини роду – 69-річного Миколи Феодосійовича, але й для трьох його синів і навіть внуків.

29
 
 
Немовицька громада продовжує роботу над організаційними питаннями

Немовицька громада Сарненського району, яка утворилася минулоріч восени одна з найбільш багаточисельних, і нараховує 11800 мешканців. До її складу увійшли три сільські ради - Немовицька, Тиннівська та Зносицька. Своє самостійне господарювання громада розпочала вже у 2018 році. Там сформували виконком, опрацьовують статут громади, план соціально-економічного розвитку, Готуються до прийому-передачі майна з комунальної власності району - медичних, освітніх, соціальних закладів.

10
 
 
В транспортному цеху Хмельницькій АЕС гасили умовну пожежу

22 лютого цього року на автозаправній станції (АЗС) транспортного цеху Хмельницької АЕС гасили умовну пожежу під час проведення тактико-спеціальних навчань. За легендою навчань, відбулося загорання розлитого дизельного пального та автомобіля. На момент прибуття вогнеборців пожежа поширилася територією АЗС на площу близько 90 м2 .

8
 
 
До 100-річчя затвердження Тризубу на Рокитнівщині встановили чотириметровий Тризуб

На перетині міжнародної траси Київ – Ковель, при в’їзді до району, з ініціативи місцевої влади звели чотирьохметровий металевий Державний Герб. А виготовили його підприємці. Як розповів голова Рокитнівської РДА Микола Кушнір, місце біля каплички обрано не випадково. «Якщо ми будемо єдині у вірі, ми будемо непоборні. І цей символ має бути закликом для всіх, що нас роз’єднати не можливо», - звернувся до присутніх керівник району.

7
 
 
Борбинський ультиматум

У селі, де народився владика Павло, митрополит Вишгородський та Чорнобильский, намісник Успенської Києво-Печерської лаври, батьки погрожують не пустити дітей в аварійну школу, в якій він колись навчався. Борбинську школу планували закрити ще торік, попри те, що тут навчається понад 250 учнів. Проводити уроки заборонили у двох класних кімнатах через їх аварійний стан. Особливо занепокоєні батьки в період снігопадів, вони побоюються, що шкільний дах може просто завалитися. Обіцянки щодо будівництва нової школи звучали й не один раз, натомість жодних реальних кроків ніхто не робив.

3
 
 
В ініціативних громад можливостей завжди більше

Про це йшлося під час засідання координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові Корецької районної ради. У багатьох районах Рівненщини вже давно забули про такий дорадчий орган як координаційно-консультативна рада з питань місцевого самоврядування при голові райради.

6
 
 
Корецькі реєстратори підкорили сім областей

Два роки тому, коли у Корці, як і в інших районах області, довелося закривати реєстраційну службу, тут пішли на ризикований, але, як показав час, абсолютно виправданий крок – створили комунальне підприємство – Центр реєстрації прав. Багато депутатів районної ради цю ідею спочатку не підтримували, мовляв, для чого створювати аналог ЦНАПу.

6
 
 
Збирає урожай сонця

Василь Власюк із Дубна не звик сидіти склавши руки, усе життя знаходиться в постійному пошуку. Свого часу здобув медичну освіту і працював фельдшером, затим – юридичну, має й диплом народного цілителя-екстрасенса, вміє професійно робити масаж та вправляти диски, здобув солідні спортивні перемоги, займається підприємництвом… Одне слово, і експериментувати, і постійно вчитися, і ризикувати не боїться. Вкотре підтвердив це Василь Степанович, коли нещодавно відважився одним із перших в області встановити у себе на обійсті справжню сонячну електростанцію.

5
 
 
Реклама
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»