«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
19 Березня 2018 року

 Культура

«За мить до весни»

Після суворої зими з холодними вітрами, завірюхами, ожеледицею усі з нетерпінням чекають приходу весни, адже зі зміною природи і навколо відчувається все по-новому: хочеться говорити приємні слова, робити корисні справи, посміхатися, радіти життю.

10
 
 
Єднаймо душі словом Кобзаря

5 березня, з нагоди 204-ї річниці від дня народження великого патріота України, геніального поета, художника, славетного сина і пророка Тараса Григоровича Шевченка, в читальній залі Костопільської районної бібліотеки традиційно відбувся вечір-вшанування «Віще слово Кобзаря». Вечір був проведений бібліотекою спільно із міським осередком ГО «Союз Українок».

9
 
 
Відгомін «Веселої толоки»

Українцям притаманне бажання веселитися самим і веселити інших, адже гумор дозволяє переключитися з негативу на позитив, подивитись на проблему зі сторони, підбадьоритись у скрутні хвилини. Вмілий та дотепний жарт є справжнісіньким мистецтвом, а жартівлива пісня - привілля для веселощів та іронії. Це продемонстрував і перший фестиваль української народної жартівливої пісні, танцю та гумору «Весела толока», що відбувся у Будинку культури цементників міста Здолбунів.

8
 
 
Самородок із Бережниці

Уродженець Дубровицького району Дмитро Самко розвернув крісла чотирьох тренерів “Голосу країни”. Участь у співочому телевізійному шоу є омріяною для багатьох українців. Лише потрапити на «сліпі прослуховуванння» – то вже удача, а коли виконавець своїм голосом зачаровує зіркових суддів і вони всі бажають мати такий талант у своїй команді – це вже успіх і безмежне задоволення.

5
 
 
Пісні під звуки бандури створили прекрасний настрій глядачам звіту-концерту “Бандури срібний передзвін”

За тембром звучання з бандурою не може зрівнятися жоден музичний інструмент, адже вона здатна передати найтонші людські емоції і почуття. Ще раз у цьому переконалася, побувавши днями на звіті-концерті «Бандури срібний передзвін» заслуженого працівника культури України, голови обласної Націо­нальної Всеукраїнської музичної спілки, поета-композитора Андрія Пастушенка, що відбувся у залі камерної та органної музики. Якщо згадати історію, то бандура була символом української вільнолюбивої душі, а виконавці у співаних думах, баладах переповідали люду на майданах про всі важливі події, закликали до борні, до переосмислення. Отож можна сказати, що бандура це ще й політичний інструмент.

10
 
 
Країна дитячої поезії Лідії Гольонко

В обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація книги для дітей «Строката хата» рівненської поетеси Лідії Гольонко, члена Національної спілки письменників України, лауреата премії ім. Валер’яна Поліщука (2017).

7
 
 
Хранителька історії

Якщо вам у Рівному трапиться зустріти по-осінньому красиву жінку, котра зацікавлено розглядає чи то пам’ятку архітектури, чи якусь природну цікавинку або химеру, яку виклали хмари на небесному полотні, майже гарантовано, що це Галина Федорівна Данильчук. Так любити рідне місто, як любить його вона, здатні одиниці. Більше того, мало хто так захоплено вміє розповідати про побачене і друзям у розмовах, і читачам на власній сторінці у мережі Фейсбук.

6
 
 
Будуємо храм – творимо духовну Україну

Хто був у селі Зоря, що в Рівненському районі, вочевидь, звернув увагу на величну споруду, що підноситься до неба. Це Свято-Духівський храм. Його спорудження розпочали ще в 2003 році, коли заклали перший камінь і освятили місце під будівництво. Ось так відтоді з року в рік, підкріплений молитвами вірян, пожертвами прихожан, спонсорів та всіх, кому не байдужа справа духовна, тягнеться до небес храм Божий.

6
 
 
Вкотре участь у «Бурштинових зорях» допомогла безробітним подолати невпевненість

Рівненська осінь щедра на події та враження! 12 листопада в Рівному відбувся проміжний етап Чемпіонату України з перукарського мистецтва «Бурштинові зорі 2017». Цей захід вчетверте проводиться в Україні, і участь у ньому протягом року беруть усі регіони. Рівненський центр професійно-технічного навчання державної служби зайнятості активно долучається до змагань і надає шанс своїм викладачам і слухачам – майбутнім майстрам вдосконалити професійність і власне себе.

5
 
 
Хеловін у бібліотеці

Дедалі популярнішою в українців, а особливо у молоді, стає традиція святкування Хеловіну. В останній жовтневий день обласна бібліотека для молоді разом з читачами влаштувала маскарадну містерію «Хеловін у бібліотеці», адже це унікальна можливість втілити у реальність щось фантастичне і магічне. Було дотримано всіх традицій та символізму: гарбузи-ліхтарі, павутинні тенета, скелети та багато іншого.

4
 
 
Реклама
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»