«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
23 Травня 2018 року

 Культура

Я вишиваю власними сльозами

Pозповідь про Іванну Голуб (Шепеляк) – світлу й приємну людину, всебічно освічену, мудру молоду маму - розпочнеться з того, що днями уершої поетичної збірки «Я вишиваю власними сльозами» («Письменницька робітня «Оповідач»). Диву даєшся, як встигає ця симпатична жінка постійно вчитися, працювати, творити літературно й виховувати аж п’ятеро дітей!

20
 
 
Родзинки древнього Острога

УЗа свою історію Острог пережив роки піднесення, розквіту, слави, ставав центром культури та освіти, за що надбав собі назву - Волинські Афіни, але зазнавав і періоду занепаду, коли перетворився у звичайнісіньке провінційне містечко. Але нині він має всі можливості стати туристичною Меккою, адже ніде на Рівненщині не збереглося стільки яскравих пам’яток архітектури, як у цьому районному центрі.

19
 
 
Нагородили кращих

Обласний конкурс «Краща книга Рівненщини» започатковано у 2009 році. Цьогоріч вдев’яте визначали найкращі видання, які найбільше сподобались читачам. 38 тисяч читачів і бібліотечних фахівців, дітей і молодих людей, представників інтелігенції висловились щодо своїх вподобань. Опитування тривало з 1 лютого 2017 року до 1 лютого 2018 року, й до заключного етапу дійшла 51 книга із числа понад 300 видрукованих минулоріч на Рівненщині. А вже серед них члени журі обрали кращі видання в 11 номінаціях.

17
 
 
У РІВНЕНСЬКОМУ АКАДЕМІЧНОМУ ОБЛАСНОМУ ТЕАТРІ ЛЯЛЬОК - НОВА ВИСТАВА!

Відбулась премєра вистави "Крокуй собі безпечно". Це повчальна вистава про правила поведінки на дорозі. Вона розрахована на дітей віком від трьох років. Постановка зроблена в ігровій формі, що робить виставу інтерактивною. Глядачі відгадують загадки, відповідають на питання наших героїв, підспівують їм.

16
 
 
«За мить до весни»

Після суворої зими з холодними вітрами, завірюхами, ожеледицею усі з нетерпінням чекають приходу весни, адже зі зміною природи і навколо відчувається все по-новому: хочеться говорити приємні слова, робити корисні справи, посміхатися, радіти життю.

10
 
 
Єднаймо душі словом Кобзаря

5 березня, з нагоди 204-ї річниці від дня народження великого патріота України, геніального поета, художника, славетного сина і пророка Тараса Григоровича Шевченка, в читальній залі Костопільської районної бібліотеки традиційно відбувся вечір-вшанування «Віще слово Кобзаря». Вечір був проведений бібліотекою спільно із міським осередком ГО «Союз Українок».

9
 
 
Відгомін «Веселої толоки»

Українцям притаманне бажання веселитися самим і веселити інших, адже гумор дозволяє переключитися з негативу на позитив, подивитись на проблему зі сторони, підбадьоритись у скрутні хвилини. Вмілий та дотепний жарт є справжнісіньким мистецтвом, а жартівлива пісня - привілля для веселощів та іронії. Це продемонстрував і перший фестиваль української народної жартівливої пісні, танцю та гумору «Весела толока», що відбувся у Будинку культури цементників міста Здолбунів.

8
 
 
Самородок із Бережниці

Уродженець Дубровицького району Дмитро Самко розвернув крісла чотирьох тренерів “Голосу країни”. Участь у співочому телевізійному шоу є омріяною для багатьох українців. Лише потрапити на «сліпі прослуховуванння» – то вже удача, а коли виконавець своїм голосом зачаровує зіркових суддів і вони всі бажають мати такий талант у своїй команді – це вже успіх і безмежне задоволення.

5
 
 
Пісні під звуки бандури створили прекрасний настрій глядачам звіту-концерту “Бандури срібний передзвін”

За тембром звучання з бандурою не може зрівнятися жоден музичний інструмент, адже вона здатна передати найтонші людські емоції і почуття. Ще раз у цьому переконалася, побувавши днями на звіті-концерті «Бандури срібний передзвін» заслуженого працівника культури України, голови обласної Націо­нальної Всеукраїнської музичної спілки, поета-композитора Андрія Пастушенка, що відбувся у залі камерної та органної музики. Якщо згадати історію, то бандура була символом української вільнолюбивої душі, а виконавці у співаних думах, баладах переповідали люду на майданах про всі важливі події, закликали до борні, до переосмислення. Отож можна сказати, що бандура це ще й політичний інструмент.

10
 
 
Країна дитячої поезії Лідії Гольонко

В обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація книги для дітей «Строката хата» рівненської поетеси Лідії Гольонко, члена Національної спілки письменників України, лауреата премії ім. Валер’яна Поліщука (2017).

7
 
 
Реклама
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»