«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
17 Січня 2018 року

 Культура

Пісні під звуки бандури створили прекрасний настрій глядачам звіту-концерту “Бандури срібний передзвін”

За тембром звучання з бандурою не може зрівнятися жоден музичний інструмент, адже вона здатна передати найтонші людські емоції і почуття. Ще раз у цьому переконалася, побувавши днями на звіті-концерті «Бандури срібний передзвін» заслуженого працівника культури України, голови обласної Націо­нальної Всеукраїнської музичної спілки, поета-композитора Андрія Пастушенка, що відбувся у залі камерної та органної музики. Якщо згадати історію, то бандура була символом української вільнолюбивої душі, а виконавці у співаних думах, баладах переповідали люду на майданах про всі важливі події, закликали до борні, до переосмислення. Отож можна сказати, що бандура це ще й політичний інструмент.

10
 
 
Країна дитячої поезії Лідії Гольонко

В обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація книги для дітей «Строката хата» рівненської поетеси Лідії Гольонко, члена Національної спілки письменників України, лауреата премії ім. Валер’яна Поліщука (2017).

7
 
 
Хранителька історії

Якщо вам у Рівному трапиться зустріти по-осінньому красиву жінку, котра зацікавлено розглядає чи то пам’ятку архітектури, чи якусь природну цікавинку або химеру, яку виклали хмари на небесному полотні, майже гарантовано, що це Галина Федорівна Данильчук. Так любити рідне місто, як любить його вона, здатні одиниці. Більше того, мало хто так захоплено вміє розповідати про побачене і друзям у розмовах, і читачам на власній сторінці у мережі Фейсбук.

6
 
 
Будуємо храм – творимо духовну Україну

Хто був у селі Зоря, що в Рівненському районі, вочевидь, звернув увагу на величну споруду, що підноситься до неба. Це Свято-Духівський храм. Його спорудження розпочали ще в 2003 році, коли заклали перший камінь і освятили місце під будівництво. Ось так відтоді з року в рік, підкріплений молитвами вірян, пожертвами прихожан, спонсорів та всіх, кому не байдужа справа духовна, тягнеться до небес храм Божий.

6
 
 
Вкотре участь у «Бурштинових зорях» допомогла безробітним подолати невпевненість

Рівненська осінь щедра на події та враження! 12 листопада в Рівному відбувся проміжний етап Чемпіонату України з перукарського мистецтва «Бурштинові зорі 2017». Цей захід вчетверте проводиться в Україні, і участь у ньому протягом року беруть усі регіони. Рівненський центр професійно-технічного навчання державної служби зайнятості активно долучається до змагань і надає шанс своїм викладачам і слухачам – майбутнім майстрам вдосконалити професійність і власне себе.

5
 
 
Хеловін у бібліотеці

Дедалі популярнішою в українців, а особливо у молоді, стає традиція святкування Хеловіну. В останній жовтневий день обласна бібліотека для молоді разом з читачами влаштувала маскарадну містерію «Хеловін у бібліотеці», адже це унікальна можливість втілити у реальність щось фантастичне і магічне. Було дотримано всіх традицій та символізму: гарбузи-ліхтарі, павутинні тенета, скелети та багато іншого.

4
 
 
Співати й горіти впродовж життя

Фольклорний гурт “Барвінок” відзначив свій 30-літній ювілей гучним концертом у Палаці культури “Хімік”. А все почалося навесні далекого 1987 року, коли небайдужі до фольклорного багатства України працівники заводу торгового устаткування зібралися разом, щоб не розлучатися з піснею та музикою й до сьогодні. Незмінний керівник колективу Петро Тимощук зазначив, що назва «Барвінок» сподобалась всім відразу й прижилася.

4
 
 
Буковина полонила журналістів

Чи знаєш ти, шановний читачу, що місто Чернівці багато чим має завдячувати Австо-Угорщині за те, яким ми бачимо його сьогодні. Адже «золотий вік» Чернівців припадає на період його перебування у складі Австро-Угорської імперії, а це майже півтора століття. Можливо, саме з того часу і дотепер воно ще й славиться «чернівецькою толерантністю» - явищем, зумовленим проживанням на спільній території семи різних національностей. Із 1861 року Чернівці незмінно залишаються столицею Буковини.

41
 
 
Нові вистави, проекти, фестивалі

Завісу 43-го театрального сезону Рівненського театру ляльок піднято. Яким він буде? Все розповісти ми звісно ж не можемо, щоб не сполохати диво. Та дещо цікаве ви дізнаєтесь.

37
 
 
Свято вулиці Поштової

Вже четвертий рік поспіль свято на Поштовій у стилі «ретро», яке на один день повертає час у далекі 1930-і роки, збирає сотні рівнян, які небайдужі до нашої історії. Все, що відбувається в цей день на старій вулиці, нагадує про стару містечкову культуру, знайомить із цікавими постатями, надає імпровізовані сцени для виступів творчих аматорських колективів. Цьогорічне свято на Поштовій підтримала міська влада і захід увійшов до традиційних рівненських свят, що має особливий формат проведення. 16 липня у Рівному відбудеться свято вулиці Поштової. Початок об 11.00 год.

28
 
 
Реклама
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»