Політика
№37 від 07.09.2012

Вадим Сторожук: «Час нових людей!»

– Вадиме Павловичу, для багатьох Ваша участь у виборах стала несподіванкою. Чому кризовий менеджер вирішив стати політиком? – Мій досвід роботи на керівних посадах у комунальних підприємствах та бізнес-структурах дозволяє робити певні висновки щодо ситуації в країні. Найголовніший з них – за усталених правил гри економіка ніколи не досягне прогресу. Треба змінювати підходи, будувати нову економічну модель розвитку країни. Від сировинної економіки, економіки споживання слід переходити до економіки інновацій, економіки майбутнього, якою уже живе весь цивілізований світ.

Це неможливо зробити через те, що в Україні більша частина стратегічних підприємств є власністю олігархів, які дбають лише про швидку наживу, а не перспективний розвиток. Ці ділки володіють всією країною, політиками, партіями, парламентом. Вони самі для себе пишуть корупційні та лобістські  закони. Процвітає безкарність та свавілля чиновників, суди не працюють в інтересах громадян. Створилося замкнуте коло системи брехні та корупції, її потрібно ламати. Без рішучих змін країну чекає колапс і майбутнє сировинного додатку великих країн.
Це і є моєю мотивацією піти в політику – перетворити совково-олігархічну країну в процвітаючу країну рівних можливостей, в країну, якою буде пишатися кожен громадянин. Щоб це сталося, потрібно діяти, а не стояти осторонь.
– Які зміни, на Вашу думку, мають бути першочерговими?
– Насамперед, це зміна Конституції. Необхідно децентралізувати владу і віддати реальні права і фінансові повноваження місцевим громадам. Треба скоротити кількість чиновників та контролюючих органів. У своїй країні людина має дихати вільно.
Громадяни мають стати повноправними господарями країни. До речі, це пряма норма Конституції – єдиним джерелом влади є народ. Необхідно надати громадянам право відкликати чиновників та депутатів усіх рівнів. Ввести в Конституцію поняття народного вето та народної законодавчої ініціативи. Судді також повинні обиратися прямим народним голосуванням.
Необхідно знищити монополію партій на політику. Партії в Україні – це бізнес-холдинги. Треба вивести з тіні їхнє фінансування та забрати від них виключне право на місцеві вибори. Без повернення права самовисуванцям брати участь у місцевих виборах ми загробимо місцеві ради політичними розбірками. Натомість вони мають займатися проблемами громади, а не служити партійним вождям.
Радикальних змін потребують і  медицина, і освіта, і система захисту довкілля. Це найголовніші галузі, які потребують інноваційного підходу. Тут головне – не статистика та урядові звіти, якими нас годують, а якість послуг. Адже захистити  життя і здоров’я, надати перспективу кожному громадянину – головна місія будь-якої держави.
– Гаслом вашої кампанії є слоган «Час нових людей!» Що Ви маєте на увазі?
– Перш за все те, що люди, 20 років зав’язані на політичній та кримінальній корупції, не можуть бути носіями змін і реформ. Всі розмови про реформи, які звучать з уст старих політиків та урядовців, є маніпуляціями та демагогією. Вони цими гаслами лише прикривають прогнилу систему брехні та злодійства.
Тому українській політиці та державному управлінню потрібні нові люди. Люди, не пов’язані з кланами олігархів, люди, ментально вільні від совкового колоніального мислення. Лише нові люди  здатні генерувати енергію, додати імпульсу для розвитку країни.
Ці люди поруч. Це ті, котрі працюють над собою, творять себе самі, не опускають руки у важких ситуаціях. Це люди, які покладають свої надії лише на себе і не чекають подачок від держави. Їх можна знайти серед підприємців, менеджерів, молодих науковців та навіть студентів. Моя мета – мобілізувати  та об’єднати їх, бодай тут у Рівному. Разом ми дамо виклик системі й рано чи пізно переможемо задля того, щоб наші діти жили в нормальній країні.
• Максим Потебня

Автобіографічна довідка
Вадим Павлович Сторожук народився 5 липня 1973 року в смт Березне Рівненської області. 39 років.
Має дві вищих освіти: закінчив Київський державний лінгвістичний університет та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.
Свою трудову діяльність розпочав у 1995 році перекладачем на спільному українсько-французькому підприємстві «Континенталь», м. Київ.
1998-2000 рр. – начальник відділу зовнішньо-економічних зв’язків ТОВ «Укргазсервіс», м. Київ.
2000-2004 рр. – комерційний директор науково-виробничого підприємства «Укрмашімпекс».
2004 р. – голова правління ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод».
2005-2009 рр. – директор ТОВ «НВК «Фінновейт».
Рівненський етап у професійній діяльності Вадима Сторожука розпочався у січні 2009 року, коли він очолив РОВКПВКГ «Рівнеоблводоканал».
Радник голови правління акціонерного товариства «Київводоканал»
Із 1 серпня  2012 року й дотепер – комерційний директор управлінської компанії «Українське машинобудування», що курує роботу двох місцевих підприємств — ЗАТ «Рівненський ливарний завод» та ЗАТ «Технопривід».
Має досвід роботи в органах державного управління.
Кандидат у народні депутати по 152-му виборчому округу, м. Рівне