Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Зоряна Скалецька у Рівному: «Будьте тими спеціалістами, яких я ставитиму в приклад для інших областей»

Із 1-го квітня 2020 в Україні розпочнеться другий етап реформування медичної галузі. Щоб це реформування відбулося вдало, медзаклади повинні виконати перелік вимог, серед яких – перетворення медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства, а також їхня комп’ютеризація.

Аби пояснити, які цілі та виклики чекають медичних працівників впродовж цього періоду, дізнатися про готовність медичних закладів Рівненської області до реформування, а також дати відповідь на гострі запитання керівників медичних закладів області, на Рівненщину завітала Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

«Те, чого не зробили впродовж 28 років, за один рік не зробиш, – зазначає пані Зоряна, – але ця реформа – саме той крок, який дасть можливість медичним закладам вийти на новий етап надання якісних медичних послуг, а також вміти конкурувати за пацієнта. Я була б рада бачити у вашій області лікарню на рівні Ізраїлю чи Німеччини, а медичних спеціалістів із Рівненщини ставити в приклад для медпрацівників інших областей України».

Так, одним із ключових завдань реформування медичної галузі є поліпшення надання екстреної медичної допомоги. За статистикою, яку озвучила Зоряна Скалецька, понад 100 тисяч громадян України помирають від інсульту та інших порушень кровотоку в мозку лише через те, що швидка допомога не доїхала вчасно або ж пацієнтам не було надано належної медичної допомоги. Вже цього року Рівненську область планують забезпечити 27 машинами швидкої допомоги, сприяти організації диспетчерської служби, а також зробити ремонт приймальних відділень екстреної допомоги.

«Є ідея надати додаткові функції водіям машин швидкої допомоги», – додає Зоряна Скалецька.

Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: