Зима на Рівненщині все ще з плюсом
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Зима на Рівненщині все ще з плюсом

В Рівному та області 12 грудня хмарна погода буде триматися до самого вечора. Уночі піде дрібний дощ зі снігом, який ще до ранку закінчиться. Більше опадів не передбачається, обіцяють синоптики.

Температура впродовж доби зміниться від + 1 вночі до + 4,  + 5 градусів тепла вдень.  До вечора позначка термометра знову повернеться на відмітку +1.

Вiтер південно-схiдний 7-12 м/с. Атмосферний тиск буде інтенсивно падати.

Народний прогноз: заметіль цього дня віщувала морози і хурделиці до зимового Миколая. «Якщо вода на річці тиха – на рівну зиму, шумовита – на завірюхи». Селяни також казали: «Парамон землю кам’янить», «Зима без снігу – не бути хлібу». Якщо цього дня снігу багато випаде, то бути хурделицям весь тиждень. А якщо сніжинки стали великими, значить відлига буде.

Іменинники нині Парамон і Сергій.

За церковним календарем сьогодні мученика Парамона, якого в народі називали Передандрієм, адже завтра – святого Андрія. Вже ввечері розпочинаються наймасовіші в народі ворожіння й Андріївські вечорниці.

Найпоширенішими ворожіннями були виливання воску у воду, рахування штахетин у паркані, гукання на вулиці, а потім дослухання, звідки пес загавкає чи півень прокукурікає. Вважалося, що в ту сторону і вийде дівка в заміж. Ворожили також на галушках чи варениках, які були традиційною стравою і перед Андрієм, і на самого Андрія – туди клали щось, що позначало б того чи іншого парубка: кукурудзяну зернину, соняшникову насінину, вишню тощо. У ніч на Андрія парубки бешкетували, і це було традицією, атому минало безкарно. Тож ходили зранку господарі осель у пошуках хвірток чи стягували з даху вози і мовчали, бо ж у молодості й самі такі були.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: