Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

«Живий ланцюг» - як символ єднання

Рівненщина та Житомирщина об’єдналися «живим» ланцюгом і розгорнули 200-метровий прапор на вшанування сторіччя Акта Злуки, точнісінько так,  як 28 років тому.

Захід відбувся 22 січня на межі двох областей у рамках відзначення 100-річчя Акта Злуки та Соборності України.

Акція проводиться вже всьоме, проте цьогоріч вона була найчисельнішою. ЇЇ учасниками стали майже 500 мешканців двох сусідніх областей. Чимало водіїв, які рухалися міжнародною трасою Київ-Чоп, вітали учасників акції сигналами авто. Розгорнуті на межі двох областей два гігантські національні полотнища символізували єдність українського народу.

Долучилося до заходу і керівництво Рівненської та Житомирської областей.

- Саме на цьому ж місці у 1990 році вийшли на зустріч одне одному і взялися за руки українці, об’єднавши собою Львів та Київ, і ця подія стала передвісником незалежності. Сьогодні ми опинилися в схожій ситуації, прагнемо повернути кордони включно з Донбасом та Кримом. Тож маємо врахувати той урок, проявити мудрість і триматися разом, - наголосив на імпровізованому мітингу голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

А учасниця першої акції 1990 року Ніна Петрук розповіла, що тоді багато жителів із сіл та міст прибули сюди за покликом своїх сердець. Було високе піднесення, звучали пісні Січових стрільців, повстанські пісні. Майоріла повстанська символіка, яка була на той час заборонена. За її словами,  то було незабутнє національне свято – свято пробудження нації.

Як і 28 років тому, в руках люди тримали українські прапори, а найбільший з них,  площею 200 квадратних метрів, розгорнули всі разом, символізуючи єдину Україну.

Очільники Корецького району Рівненської області та  Новоград-Волинського Житомирської обмінялися короваями та передали «Рушник єднання», який вишивали у двох районах сусідніх областей. Його, до речі, планують продовжити вишивати майстрині в Пулинському, а згодом Гощанському районах.

Під час заходу учасники разом заспівали Гімн України та привітали один одного зі 100-річчям Соборності. Подібна акція того ж дня відбулася і на межі Рівненської та Волинської областей.

-- Роман Вістенко

 

Коментарі:

Ігор Хоменчук, голова Корецької районної ради:

«Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремос і західної України, а є єдина держава і ми  - єдиний народ. В умовах війни на Сході України, внутрішніх та зовнішніх викликів для держави ми повинні бути, як ніколи, згуртовані для здійснення високої мети – процвітання соборної, незалежної, демократичної, могутньої України, запоруки добробуту і щасливого життя українського народу. Тільки в єдності наша сила і перемога.

Сергій Черній, голова Корецької райдержадміністрації:

«Цьогорічний «живий ланцюг» на межі двох областей  відбувся за участі перших осіб Рівненської та Житомирської областей, кількох сотень активних патріотичних громадян із сусідніх районів – Корецького та Новоград-Волинського. Це справжнє свято єднання, братерства, патріотизму і любові до своєї Батьківщини. Деякі скептики стверджують, що люди розчарувалися в цих ідеалах, але це не так. Ця акція засвідчує, що наші принципи непохитні і ми їх будемо відстоювати  вічно. Головне, щоб у цьому прагненні ми були єдині.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: